Miło nam poinformować całą społeczność szkolną i sympatyków naszej szkoły, że nasi uczniowie: Zosia Krupiarz z klasy VIIIf oraz Damian Podlipniak z VIII a uzyskali tytuły laureatów XIII Konkursu Wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Jest to tym większy sukces, gdyż  w tym roku szkolnym o połowę zmniejszono liczbę laureatów ( w konkursie mogą brać udział uczniowie I klas szkół ponadpodstawowych): na 10 laureatów aż dwoje z naszej szkoły!   W finale Zosia przygotowała prezentacje na temat trudnej przyjaźni Puszkina i Mickiewicza: „ Polak, Rosjanin dwa bratanki?”, natomiast Damian zgłębiał tajnik pobytu naszych zesłańców z czasów powstania styczniowego na Syberii: Jak Dybowski „podbił” Bajkał? Obie prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem jury z p. prof. Madej z Uniwersytetu Wrocłowskiego na czele i zaowocowały sukcesem. 22 czerwca w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody. Swoją nagrodę odebrał także ubiegłoroczny laureat: Kacper Olinkiewicz, gdyż w ze względu na pandemię, ubiegłoroczna gala była odroczona.20210622 13243520210622 140213 20210622 140132