W piątek 27 kwietnia 2018r na pływalni ,,AQUARIUS” odbyły się II ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS I-III O PUCHAR WÓJTA GMINY STOSZOWICE.
Organizatorami mprezy byli: Gmina Stoszowice, Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stoszowicach

 

Celem organizacji zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania i popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin wiejskich oraz integracja poprzez rywalizację sportową uczniów szkół sąsiadujących gmin.
W zawodach udział wzięli uczniowie 5 szkół, z 2 powiatów i 2 gmin.
Gmina Dzierżoniów - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej,
Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach,
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
Szkoła Podstawowa w Mościsku
Gmina Stoszowice - Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali:
 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu Irena Pachnicz
 Kierownik Pływalni „AQUARIUS” Marcin Rak
Rywalizowano w 8 konkurencjach w zależności od umiejętności i wieku.
Konkurencja nr 1
wyławianie przedmiotów z dna brodzika - K- Klasa I
I miejsce PAULINA LACH (SP Tuszyn)
II miejsce WIKTORIA LACH (SP Tuszyn)
III miejsce WIKTORIA SZÓSTKA (SP Mościsko)
Konkurencja nr 2
wyławianie przedmiotów z dna brodzika - M – Klasa I
I miejsce WOJCIECH OLEKSA (SP Ostroszowice)
II miejsce MARCELI KAWIŃSKI (SP Mościsko)
III miejsce DANIEL KRÓLCZYK (SP Mościsko)
Konkurencja nr 3
2x12m – styl dowolny – K – Klasa I
I miejsce MICHALINA ŻYGADŁO (SP Piława Dolna)
II miejsce ZOFIA WATRAS (SP Ostroszowice)
III miejsce OLIWIA TRELIŃSKA (SP Mościsko)
Konkurencja nr 4
2x12m – styl dowolny – M – Klasa I
I miejsce ANTONI SIENKIEWICZ (SP Piława Dolna)
II miejsce MARIUSZ GALIK (SP Ostroszowice)
II miejsce FILIP STAŃCZAK (SP Piława Dolna)

 

Konkurencja nr 5
2x12m - styl dowolny – K – Klasa II
I miejsce WERONIKA RADZIŃSKA (SP Ostroszowice )
II miejsce ALEKSANDRA GALIK (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
III miejsce MAJA SZYMKOWICZ (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
Konkurencja nr 6
2x12m - styl dowolny – M – Klasa II
I miejsce KAROL RUDNICKI (SP Piława Dolna)
II miejsce BARTOSZ JÓZEFIAK (SP Tuszyn)
III miejsce ADRIAN KUBIAK (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
Konkurencja nr 7
2x12m – styl dowolny – K – Klasa III
I miejsce JULIA JÓZEFIAK (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
II miejsce ZUZANNA LEŚN (SP Budzów z filia w Grodziszczu)
III miejsce NATLIA KRUPA (SP Ostroszowice)
Konkurencją nr 8
2x12m – styl dowolny – M – Klasa III
I miejsce MARCEL BOESE (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
II miejsce WIKTOR KOLEŚNIK (SP Ostroszowice)
III miejsce NIKODEM MARCYNIUK (SP Ostroszowice)

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców konkurencji indywidualnych. Wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów za miejsca I -III dokonali Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu Irena Pachnicz .
Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Stoszowice za I miejsce w punktacji drużynowej otrzymała Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu.
Panu Wójtowi dziękujemy serdecznie za objęcie zawodów swoim patronatem oraz ufundowanie pucharu
Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia zawodów
i zapraszamy za rok !!!

 20180427_112125.jpg

20180427_112705.jpg