W piątek 27 kwietnia 2018 r na pływalni ,,AQUARIUS” odbyły się po raz dziewiaty ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS IV- VI O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW.
Organizatorami wydarzenia byli:Gmina Dzierżoniów, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

 

Celem organizacji zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania i popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin wiejskich oraz integracja poprzez rywalizację sportową uczniów szkół sąsiadujących gmin.
W zawodach udział wzięli uczniowie 5 szkół, z 2 powiatów i 2 gmin.
Gmina Dzierżoniów - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej,
Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach,
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
Szkoła Podstawowa w Mościsku
Gmina Stoszowice - Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali:
 Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski;
 Kierownik Referatu Oświaty Sportu i Turystyki Gminy Dzierżoniów Adam Wolniak
 Kierownik Pływalni „AQUARIUS” Marcin Samul

Rywalizowano w 9 konkurencjach w zależności od umiejętności i wieku.
Konkurencja nr 1
25m – styl dowolny K – Klasa IV
I miejsce NATALIA NALEWKA (SP Piława Dolna)
II miejsce ALEKSANDRA MAJKRZAK (SP Ostroszowice)
III miejsce MARIA TYNIÓW (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
Konkurencja nr 2
25m – styl dowolny M – Klasa IV
I miejsce ALEKSANDER MICEWICZ (SP Tuszyn)
II miejsce MATEUSZ SKURZYŃSKI (SP Budzów filią w Grodziszczu)
III miejsce GRZEGORZ PINDERA (SP Piława Dolna)
Konkurencja nr 3
25m – styl dowolny K – Klasa V
I miejsce WIKTORIA KOCOŃ (SP Ostroszowice)
II miejsce OLIWIA WIJASZKA (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
III miejsce ANTONINA GENDASZ (SP Piława Dolna)
Konkurencja nr 4
25m – styl dowolny M – Klasa V
I miejsce MARCEL MACIEJEWSKI (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
II miejsce MICHAŁ ROSIAK (SP Ostroszowice)
III miejsce SZYMON ZIELEŃ (SP Budzów z filią w Grodziszczu)

Konkurencja nr 5
25m – styl dowolny K – Klasa VI
I miejsce IGA KOSTAN (SP Ostroszowice)
II miejsce ZUZANNA ZŁOTNICKA (SP Piława Dolna)
III miejsce KLAUDIA OSTROWSKA (SP Piława Dolna)
Konkurencja nr 6
25m – styl dowolny M – Klasa VI
I miejsce WOJCIECH WOJEWÓDZKI (SP Ostroszowice)
II miejsce ALEKSANDER MARTEWICZ (SP Mościsko)
III miejsce MIKOLAJ ŁAZARCZYK (SP Ostroszowice)
Konkurencja nr 7
25m – styl dowolny K – Klasa VII
I miejsce NATALIA ŚWIERCZYŃSKA (SP Ostroszowice)
II miejsce NATALIA CZYŻEWSKA (SP Budzów)
Konkurencja nr 8
25m – styl dowolny M – Klasa VII
I miejsce CEZARY KAWECKI (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
II miejsce MATEUSZ ZARYCKI (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
III miejsce PIOTR PALAC (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
Konkurencja nr 9
4x25 sztafeta stylem dowolnym
I miejsce SP OSTROSZOWICE
II miejsce SP BUDZÓW Z FILIĄ W GRODZISZCZU
III miejsce SP PIŁAWA DOLNA
IV miejsce SP MOŚCISKO

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców konkurencji indywidualnych i sztafet. Wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów za miejsca I -III dokonali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mościsku Dorota Furtak .
Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Dzierżoniów za I miejsce w punktacji drużynowej otrzymała Szkoła Podstawowa im. M.Kopernika w Ostroszowicach.
Panu Wójtowi dziękujemy serdecznie za objęcie zawodów swoim patronatem oraz ufundowanie pucharu
Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia zawodów
i zapraszamy za rok !!!

 20180427_102356.jpg

20180427_103909.jpg

20180427_112125.jpg

20180427_115412.jpg

20180427_114657.jpg