W dniu 07.06.2018r wychowawczynie klasy pierwszej i trzeciej z Budzowa, w ramach integracji uczniowskiej, zorganizowały wspólny wyjazd obu klas do JuraParku w Krasiejowie.

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Podróż po krainie dinozaurów rozpoczęła się od przejazdu przez multimedialny "Tunel Czasu", który przeniósł nas w czasy, kiedy nie istniała Ziemia. Dowiedzieliśmy się jak powstała nasza Planeta i pierwsze formy życia.
Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie "Ścieżki Edukacyjnej", gdzie znajduje się około 200 modeli prehistorycznych dinozaurów. Po drodze odwiedziliśmy "Pawilon Paleontologiczny", gdzie mogliśmy przez szklaną podłogę oglądać skamieniałości triasowych płazów oraz gadów i dowiedzieć się na czym polegają prace paleontologów. Zwiedziliśmy również "Prehistoryczne Oceanarium"- przenosząc się w świat podwodnego życia ogromnych gadów za pomocą trójwymiarowego przekazu. Duże wrażenie na naszych uczniach zrobiła wizyta w CINEMA 5D. Mieliśmy też okazję użyć wyobraźni i własnoręcznie pomalować medale z dinozaurem. Prace te stały się ciekawą pamiątką z wycieczki.
Po tych atrakcjach przyszedł czas na odpoczynek i zjedzenie obiadu. Na zakończenie udaliśmy się na zabawę w parku rozrywki, która dostarczyła nam sporej porcji ruchu i wiele emocji.
Ta wycieczka pozwoliła pierwszakom poznać starszych kolegów i koleżanki, a dla trzecioklasistów była niezłą okazją wykazania się swoimi umiejętnościami nawiązywania kontaktów. Wszystkim zapewniła dobrą zabawę i wzbogaciła wiedzę na temat prehistorycznych czasów.

20180607_080800.jpg

20180607_102147.jpg

20180607_102205.jpg