21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Żegnając zimę i witając tą szczególną porę roku klasa III, reprezentowana przez Basię Leszczyńską i Kacpra Żuraka zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy ogłaszając

Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach:

1. Konkurs plastyczny na najpiękniejszą marzannę:
  2. Prezentacja przez klasę wiosennej piosenki
  3. Wybór Miss i Mistera Wiosny.

Jury w składzie Pani dyrektor Irena Pachnicz, Pani wicedyrektor Elżbieta Moczulska-Kubacka, Pani Urszula Urban i Pan Janusz Ślęzak za dobrze wykonane zadanie przyznawało punkty i wytypowało zwycięzców na I, II i III miejsce. Na koniec turnieju ogłoszono wyniki.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny. Niezwykle kolorowe

i pomysłowe marzanki tworzyły barwne tło i ciekawą dekorację do turniejowych występów. Typując prace na określone miejsca jury miało trudne zadanie.

W kategorii prac plastycznych zwyciężyła ostatecznie marzanna wykonana przez dziewczęta z klasy V. II miejsce zajęły również prace zespołowe wykonane przez uczniów kl.IV i V. Nagrodzono Milenę Dudek, Nicolę Kurczenko i Natalię Podlipniak przyznając dziewczynkom III miejsce .W tej kategorii jury przyznało aż 9 Wyróżnień doceniając kreatywność uczestników.

Po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego przystąpiono do prezentacji wiosennej piosenki.Poszczególne klasy pięknie przybrane w wylosowane wcześniej kolory, z ogromnym zaangażowaniem prezentowały swój program. Wszystkich zaskoczyła choreografią i niesamowitymi strojami klasa IV, która zajęła I miejsce. Jury doceniło również występy klasy I, II i III przyznając im II miejsce. III miejsce zajęli chłopcy z klasy VI prezentując brawurowo wiosenny rap. III miejsce w tej kategorii otrzymała również męska drużyna z kl.V, która wyróżniała się pomysłowymi strojami.

Najwięcej emocji wzbudziły wybory Miss i Mistera Wiosny. Reprezentanci poszczególnych klas mogli liczyć na doping ze strony rówieśników ze swojej klasy. Występy wzbudzały na widowni salwy śmiechu i głośny doping. Tytuł Miss Wiosny otrzymała Oliwia Wijaszka z kl.I, II miejsce- Wiktoria Dragulska z kl.V, III miejsce-Kamila Sztabkowska z kl.II. Misterem Wiosny został Adrian Charęza, który wiosnę przywitał w prawdziwie wiosennym przebraniu. Na drugie i trzecie miejsce zasłużyli kolejno Marcel Maciejewski z kl.I i Kornel Tyrcz z kl.II.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział we wspólnej zabawie, za piękne stroje i wiosenny program. Gratulujemy wszystkim dzieciom zdrowej rywalizacji i determinacji.

21 marca w naszej szkole było wyjątkowo kolorowo i wiosennie.

I   zespół z klasy V

( W.Suchańska, M Rogalska, K. Kubacka, P. Alenkuć, N. Mróz)

II zespół z klasy V

( W. Gumiężny, W. Pałac,     K. Fajt, J. Czubaj)

II   zespół z klasy IV

( A. Niżniowska, K. Sikora, M. Błaszkiewicz, P. Bała,     Sz. Oleksy)

W tym roku

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR  odbył się 20 marca.

W naszej szkole wzięło w nim udział 42 uczniów w trzech kategoriach:

Żaczek (klasa druga)- 7 uczniów

Maluch (klasa trzecia i czwarta)- 14 uczniów

Beniamin 9 (klasa piąta i szósta)- 21 uczniów

Organizatorzy: Wiesław Płonka, Małgorzata Maciejewska, Alicja Dziadkowiec

Zawody w mini piłce siatkowej

13 marca 2014 w Szkole Podstawowej nr 4 w Bielawie odbyły się półfinały rejonowe trójek chłopców w mini piłce siatkowej. Pierwszy mecz mimo zaciętej walki został przegrany, ale nadal wszystko należało od następnego. W kolejnych starciach siatkarze z Budzowa zwyciężyli w trzecim secie. W ostatecznym rozrachunku nasza drużyna zajęła III miejsce. Zawody stały na wysokim poziomie, a dzieci pokazały, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności.

Mistrzostwa szkoły w szachach szybkich

Siódmego marca trzydziestu zawodników z naszej szkoły stanęło a raczej usiadło przy deskach do rywalizacji o miano mistrza szkoły. Zawodnicy dali z siebie wszystko, wszystkie elementy zdrowej rywalizacji. Był płacz po przegranej, pot na zaciśniętych mocno dłoniach i ból, nie ma bólu nie ma wyników.

I tak po sześciu rundach walki szachowej wyłonił się mistrz szkoły Karol Strojny uczeń klasy IV. Karol zdeklasował rywali zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajęła Patrycja Fajt z klasy VI a trzecie Kinga Czyżewska z klasy IV.

Najlepszą zawodniczką z klasy I okazała się Kamila Oleksy a najlepszym zawodnikiem Damian Podlipniak. Oboje otrzymali pamiątkowe puchary.

Dzień Kobiet

W tym dniu wszystkie dziewczynki w naszej szkole miały miłą niespodziankę. Pięknie przygotowani chłopcy z Samorządu Szkolnego oraz z klasy II, odwiedzili wszystkie Panie pracujące w naszej szkole oraz koleżanki z klas. Były życzenia, plakaty, słodkie niespodzianki i owocowe babeczki.

W przygotowaniu uroczystości pomogły panie: Aneta Tyniów, Mirela Koszela i Małgorzata Maciejewska

Konkurs o Janie Pawle II

W dniach 12.03.2014 r i 14.03.2014 r. w Szkole Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej odbył się Szkolny etap Konkursu o Janie Pawle II.W konkursie wzięło udział 29 uczniów, spośród których wyłoniono 3 zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę na II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II, który odbędzie się w Kamieńcu Ząbkowickim dnia 7.03.2014. Zwycięzcami Szkolnego Etapu Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II zostali: