artykul_naglowek.jpg

 

[KONKURSY O GÓRACH SOWICH.PDF]

 

plakat_konkurs_A3_4.jpg

 

................................................................................................................................................................................

ROK SZKOLNY 2018/2019

................................................................................................................................................................................

Konkurs z okazji Dnia Ziemi

 

[ZAŁĄCZNIK DO REGULAMINU.PDF]

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konkurs "Biblioteka moich marzeń"

Dzień dobry
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (08.05.2019r.) organizujemy Konkurs plastyczny dla dzieci z terenu Gminy Stoszowice.
W związku z reorganizacją pracy szkoły w czasie strajku nie wysyłałam do Państwa informacji o konkursie. Sprawując nad dziećmi opiekę dzienną w tych dniach staraliśmy się zachęcić je do wykonania prac.
Mamy jednak nadzieję, iż Państwu uda sie zachęcic do wzięcia udziału większą ich liczbę.
Termin nadsyłania prac jest niestety krótki (07.05.2019r.), tym bardziej liczymy na Państwa wsparcie, za co z góry dziękujemy.
W załączeniu przesyłam Regulamin konkursu.
Ważne terminy:
06.05.19r. -termin nadsyłania prac
07.05.19r. -termin rozstrzygnięcia konkursu
08.05.19r., Biblioteka w Srebrnej Górze -termin i miejsce wręczenia nagród.

Z pozdrowieniem,
Paulina Plewka

Gminna Biblioteka Publiczna w Srebrnej Górze
ul. Letnia 10, 57-215 Srebrna Góra

tel. 74 816 45 51
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO.DOC]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo!

Chciałbym serdecznie zaprosić uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w konkursie „Wyreżyseruj swoje życie. Bezpiecznie!”, który to realizuję we współpracy ze znanym influencerem Danielem Rusinem ( Reżyser Życia).

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego filmu promującego noszenie elementów odblaskowych.

Zwycięzcy wezmą udział w warsztatach filmowych, które poprowadzi dla nich Reżyser Życia, otrzymają zaproszenie na plan zdjęciowy, na którym będą znani aktorzy i youtuberzy, a także na specjalną wizytę w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja.
Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo w filmie: https://www.facebook.com/watch/?v=315999259075797

Regulamin konkursu jest tutaj: [KONKURS WYREŻYSERUJ SWOJE ŻYCIE.PDF]

Jeśli byliby Państwo tak mili i przekazali informację o konkursie uczniom Państwa szkoły, to będę bardzo wdzięczny.

Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tej wiadomości. W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji e-mailowo lub telefonicznie (506 182 494).

Łączę wyrazy szacunku
Miłosz Łaski
Doradca ds. promocji Funduszu Sprawiedliwości

 

 

 

 

Konkurs "Moja gmina - moje miejsce"

plakat1.jpg

[REGULAMIN KONKURSU]

[METRYCZKA KONKURSOWA]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz uczniów szkoły do udziału w kolejnej już edycji działań konkursowo-turniejowych RODEH - Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej, współfinansowanych w br. ze środków Muzeum Historii Polski w ramach X Edycji Programu „Patriotyzm Jutra”. Poprzednia edycja z dużym sukcesem objęła kilkadziesiąt szkół i placówek z całej Polski.
Zadanie realizowane jest przez zamiejscowy oddział Centrum Europejskiego Natolin, Instytut Europejski w Łodzi (http://www.ie.lodz.pl / http://www.natolin.edu.pl), pod patronatem m.in. Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Instytutu Pamięci Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz we współpracy z uczelniami z Łodzi czy też Poznania. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń potwierdzających wolę udziału w zakresie komponentu konkursowo-turniejowego projektu:
1. Uczniowie szkół podstawowych (klasy VII i VIII), gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych:
· Konkurs na artykuł/materiał publicystyczno-naukowy (np. esej, felieton, reportaż, artykuł quasi-naukowy): ŚLADAMI I i II WOJNY ŚWIATOWEJ W REGIONACH
· Konkurs dla 4-osobowych zespołów na zaprojektowanie kreatywnych zadań do gry miejskiej: MIEJSKA PRZESTRZEŃ – SKARBNICĄ EDUKACJI, PAMIĘCI I PRZYGODY, z wykorzystaniem nowych technologii
Potwierdzenie woli udziału do dnia 30.10.2018, nabór prac jest prowadzony w sposób ciągły od 1 czerwca do 15 listopada 2018 r.

2. Uczniowie szkół ponadpodstawowych.
· Turniej debat oksfordzkich dla zespołów wraz z bezpłatnymi warsztatami dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych prowadzonych bezpośrednio w Państwa szkole/placówce: HISTORIA W SŁOWIE ZAMKNIĘTA (potwierdzenie woli udziału do dnia 15.10.2018), dot. tematyki historycznej i europejskiej.
Każda szkoła (np. Zespoły Szkół) może wziąć udział we wszystkich typach konkursów, zwiększając szanse na wygraną, z zastrzeżeniem, iż do każdego typu konkursu musi się zgłosić inna grupa uczniów.

Dla uczestników oraz reprezentowanych szkół przewidziano liczne nagrody, w tym: Rzeczowo-finansowe – dla uczniów oraz reprezentowanych szkół/placówek (m.in. kwotowe karty podarunkowe, planszowe i komputerowe gry o tematyce historycznej i europejskiej, najnowsza fachowa literatura, sprzęt elektroniczny, nowoczesne tablety, ekrany projekcyjne, rzutniki, dofinansowanie wybranego wydarzenia organizowanego przez szkołę/placówkę). Ponadto, zwycięzcy lub wyróżnieni w poszczególnych konkursach zaproszeni zostaną na kilkudniową (w pełni bezpłatną dla uczniów i nauczycieli) Akademię Wiedzy i Umiejętności RODEH 2018 w grudniu br., realizowaną z liczną grupą podmiotów instytucjonalnych, współpracujących i patronujących zadaniu (w tym zajęcia m.in. w Instytucie Europejskim w Łodzi, w urzędach konsularnych, zajęcia z przedstawicielami sektora dyplomatycznego, warsztaty na Uniwersytecie Łódzkim, w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Tradycji Niepodległościowych) . Wszystkie szczegóły projektu, jak również elektroniczna rejestracja placówek, prowadzona jest za pomocą strony www: http://rodeh.ie.lodz.pl oraz drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszelkie pytania dot. projektu i konkursów prosimy kierować na adres: dr Michał Andrzejczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prosimy serdecznie o rejestrację szkoły za pomocą strony www i adresu e-mail wskazanego powyżej oraz przekazanie informacji zainteresowanym nauczycielom, w szczególności przedmiotów: historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, informatyka czy też język polski.
Z wyrazami szacunku,


Konrad Dziurdzia
Kierownik Centrum Dokumentacji Europejskiej
Koordynator ds. Rozwoju
Centrum Europejskie Natolin
ul. Nowoursynowska 84
02-797 Warszawa
Tel. 22 54 59 481
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy, że nabór projektów do VIII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory będzie w tym roku trwać od 1 października 2018 do 31 stycznia 2019!

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp, że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

 

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 października i będzie aktywny do 31 stycznia 2019 roku.

 

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii. Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.

Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów z wszystkich regionów Polski, a nasi laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych: Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii oraz Expo-Sciences Europe w Rumunii. Regionalne Festiwale E(x)plory oraz Finał E(x)plory, który odbył się w Gdyni odwiedziło ponad 4 000 gości, którzy wzięli udział w ponad 90 warsztatach, pokazach naukowych i wykładach. Festiwal wsparło również ponad 60 partnerów ze świata biznesu, mediów i jednostek naukowych.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=PS768pGY38o&feature=youtu.be

Bardzo zależy nam na tym, żeby informacja o konkursie dotarła do nauczycieli, bo z naszego doświadczenia wynika, że to oni wychwytują pomysły naukowe swoich uczniów, pomagają je rozwijać i promować. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji o naszej inicjatywie na Państwa stronie internetowej.

 Jeśli chcieliby Państwo otrzymać nieodpłatne drukowane materiały w postaci plakatów i ulotek informacyjnych dotyczących Konkursu Naukowego E(x)plory bardzo prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z następującymi informacjami:

- ilość plakatów

- ilość ulotek

- adres pocztowy, na który mamy przesłać materiały.

 Jeśli byliby Państwo zainteresowani zorganizowaniem spotkania informacyjnego dla młodzieży lub nauczycieli dotyczących możliwości uczestnictwa w programie E(x)plory (konkurs naukowy, staże badawczo-rozwojowe) w swojej placówce – także prosimy o kontakt mailowy. Z chęcią udostępnimy Państwu materiały ułatwiające organizację takiego spotkania lub przyjedziemy je przeprowadzić. Jeśli są państwo zainteresowani zaproszeniem nas do siebie – bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie (adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 15 października.

 W razie pytań czy wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy!

proxy.jpg

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólnopolski Konkurs "A to moja Bajka właśnie..."

Poszukujemy młodych bajkopisarzy! Konkurs polega na napisaniu bajki lub baśni.
Prace można nadsyłać do 20 kwietnia 2018 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja: [POBIERZ PDF]

Regulamin: [POBIERZ PDF]

 

 

 

 

XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2018

Logo 2018.jpg

Regulamin: [POBIERZ PDF]

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno - Literacki "Pani Ireno...

organizator: "Szkoła Podstawowa nr 11 w Gliwicach

Konkurs został objęty honorowym patronatem m.in. Rzecznika Praw Dziecka oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Cele:
-kształtowanie umiejętności bezinteresownej pomocy innym,
-rozwijanie empatii wśród dzieci,
-rozwijanie pozytywnych postaw prospołecznych i właściwego zachowania się w każdej sytuacji,
-umożliwienie uczniom rozwoju zdolności literackich,
-doskonalenie warsztatu plastycznego,
-poszukiwanie prawdziwych wartości życiowych,
-popularyzacja wiedzy o Irenie Sendlerowej, złożenie hołdu Irenie Sendlerowej.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej szkoły

link: http://www.sp11gliwice.com/aktualnosci/pani%20Ireno/konkurs_2018.html

 

 

Ruszył etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego dla młodzieży szkolnej „Poznajemy Ojcowiznę 2018”. Prace konkursowe, w oparciu o własna dokumentację krajoznawczo-turystyczną, należy nadsyłać do 15 lutego na adres Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu:

Regulamin: POBIERZ [PDF]

Załącznik POBIRRZ [PDF]

 

 

Eliminacje powiatowe XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

Program/regulamin: [POBIERZ PDF]

 

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „A to Polska właśnie..." dla Dzieci do 15 lat z udziałem Osób Niepełnosprawnych

organizator: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

 

Wszystkie niezbędne dokumenty pobrać można pod adresem: http://mbpwlodawa.pl/konkursy/2476-2017-10-10-14-02-36.html

Prace prosimy nadsyłać na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna

we Włodawie

ul. Przechodnia 13

22-200 Włodawa

z dopiskiem “A to Polska właśnie…”

 

 

Otwarty Charytatywny Mityng Pływacki "Pomoc dla Tosi Murczak"

Regulamin i podstawowe informacje: [POBIERZ DOC]

Plakat: [POBIERZ JPEG]

 

 

III UROCZYSTY KONGRES POLONISTÓW I BIBLIOTEKARZY WIELOPOZIOMOWOŚĆ TEKSTU LITERACKIEGO I JEGO ROLA W EDUKACJI POLONISTYCZNEJ. Warszawa, 17.11.2017 r.

link do strony: http://kongrespolonistyczny.pl/ 

 

 

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Ridero IT Publishing zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „Misja – książka!”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiej Izby Książki. Patronat nad turniejem objął również Instytut Książki.

szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://ridero.eu/pl/contest/konkurs2017/

 

 

III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Biografie Uczniów – wzorów godnych naśladowania.

Organizator: prof. dr hab. Krystyny Chałas - Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Regulamin: [POBIERZ DOC]

 

 

 

XI edycja wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.

Organizator: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, e-mail: a.kulińTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 71/340 65 08

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez formularz elektroniczny, który znajduje się pod adresem https://www.kuratorium.wroclaw.pl/inne/losypolakow/

Regulamin: [POBIERZ DOC]

Karta zgłoszenia: [POBIERZ DOC]

Metryczka pracy: [POBIERZ DOC]

Oświadczenie: [POBIERZ DOCX]

 

 

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży ,,Pod kolorowym parasolem jesieni”

Organizator:

Rzeszowski Dom Kultury. Kontakt: Tel. (17) 860 33 03, 508 221 527

Regulamin:[POBIERZ PDF]

Plakat:[POBIERZ JPG]

 

 

XXIII Dolnośląski Konkurs recytatorski "Pegazik"

Organizator: Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji

Regulamin: [POBIERZ PDF]

 

III KONKURS HISTORYCZNY „WOJNA POLSKO-BOLSZEWICKA 1919-1920 - W OBRONIE GRANIC I NIEPODLEGŁOŚCI”     Organizator:Bogdan Grzenkowicz Przewodniczący Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego

Regulamin: [POBIERZ DOCX]

Plakat: [POBIERZ JPG]