Konkurs "Moja gmina - moje miejsce"

plakat1.jpg

[REGULAMIN KONKURSU]

[METRYCZKA KONKURSOWA]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz uczniów szkoły do udziału w kolejnej już edycji działań konkursowo-turniejowych RODEH - Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej, współfinansowanych w br. ze środków Muzeum Historii Polski w ramach X Edycji Programu „Patriotyzm Jutra”. Poprzednia edycja z dużym sukcesem objęła kilkadziesiąt szkół i placówek z całej Polski.
Zadanie realizowane jest przez zamiejscowy oddział Centrum Europejskiego Natolin, Instytut Europejski w Łodzi (http://www.ie.lodz.pl / http://www.natolin.edu.pl), pod patronatem m.in. Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Instytutu Pamięci Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz we współpracy z uczelniami z Łodzi czy też Poznania. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń potwierdzających wolę udziału w zakresie komponentu konkursowo-turniejowego projektu:
1. Uczniowie szkół podstawowych (klasy VII i VIII), gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych:
· Konkurs na artykuł/materiał publicystyczno-naukowy (np. esej, felieton, reportaż, artykuł quasi-naukowy): ŚLADAMI I i II WOJNY ŚWIATOWEJ W REGIONACH
· Konkurs dla 4-osobowych zespołów na zaprojektowanie kreatywnych zadań do gry miejskiej: MIEJSKA PRZESTRZEŃ – SKARBNICĄ EDUKACJI, PAMIĘCI I PRZYGODY, z wykorzystaniem nowych technologii
Potwierdzenie woli udziału do dnia 30.10.2018, nabór prac jest prowadzony w sposób ciągły od 1 czerwca do 15 listopada 2018 r.

2. Uczniowie szkół ponadpodstawowych.
· Turniej debat oksfordzkich dla zespołów wraz z bezpłatnymi warsztatami dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych prowadzonych bezpośrednio w Państwa szkole/placówce: HISTORIA W SŁOWIE ZAMKNIĘTA (potwierdzenie woli udziału do dnia 15.10.2018), dot. tematyki historycznej i europejskiej.
Każda szkoła (np. Zespoły Szkół) może wziąć udział we wszystkich typach konkursów, zwiększając szanse na wygraną, z zastrzeżeniem, iż do każdego typu konkursu musi się zgłosić inna grupa uczniów.

Dla uczestników oraz reprezentowanych szkół przewidziano liczne nagrody, w tym: Rzeczowo-finansowe – dla uczniów oraz reprezentowanych szkół/placówek (m.in. kwotowe karty podarunkowe, planszowe i komputerowe gry o tematyce historycznej i europejskiej, najnowsza fachowa literatura, sprzęt elektroniczny, nowoczesne tablety, ekrany projekcyjne, rzutniki, dofinansowanie wybranego wydarzenia organizowanego przez szkołę/placówkę). Ponadto, zwycięzcy lub wyróżnieni w poszczególnych konkursach zaproszeni zostaną na kilkudniową (w pełni bezpłatną dla uczniów i nauczycieli) Akademię Wiedzy i Umiejętności RODEH 2018 w grudniu br., realizowaną z liczną grupą podmiotów instytucjonalnych, współpracujących i patronujących zadaniu (w tym zajęcia m.in. w Instytucie Europejskim w Łodzi, w urzędach konsularnych, zajęcia z przedstawicielami sektora dyplomatycznego, warsztaty na Uniwersytecie Łódzkim, w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Tradycji Niepodległościowych) . Wszystkie szczegóły projektu, jak również elektroniczna rejestracja placówek, prowadzona jest za pomocą strony www: http://rodeh.ie.lodz.pl oraz drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszelkie pytania dot. projektu i konkursów prosimy kierować na adres: dr Michał Andrzejczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prosimy serdecznie o rejestrację szkoły za pomocą strony www i adresu e-mail wskazanego powyżej oraz przekazanie informacji zainteresowanym nauczycielom, w szczególności przedmiotów: historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, informatyka czy też język polski.
Z wyrazami szacunku,


Konrad Dziurdzia
Kierownik Centrum Dokumentacji Europejskiej
Koordynator ds. Rozwoju
Centrum Europejskie Natolin
ul. Nowoursynowska 84
02-797 Warszawa
Tel. 22 54 59 481
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy, że nabór projektów do VIII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory będzie w tym roku trwać od 1 października 2018 do 31 stycznia 2019!

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp, że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

 

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 października i będzie aktywny do 31 stycznia 2019 roku.

 

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii. Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.

Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów z wszystkich regionów Polski, a nasi laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych: Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii oraz Expo-Sciences Europe w Rumunii. Regionalne Festiwale E(x)plory oraz Finał E(x)plory, który odbył się w Gdyni odwiedziło ponad 4 000 gości, którzy wzięli udział w ponad 90 warsztatach, pokazach naukowych i wykładach. Festiwal wsparło również ponad 60 partnerów ze świata biznesu, mediów i jednostek naukowych.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=PS768pGY38o&feature=youtu.be

Bardzo zależy nam na tym, żeby informacja o konkursie dotarła do nauczycieli, bo z naszego doświadczenia wynika, że to oni wychwytują pomysły naukowe swoich uczniów, pomagają je rozwijać i promować. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji o naszej inicjatywie na Państwa stronie internetowej.

 Jeśli chcieliby Państwo otrzymać nieodpłatne drukowane materiały w postaci plakatów i ulotek informacyjnych dotyczących Konkursu Naukowego E(x)plory bardzo prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z następującymi informacjami:

- ilość plakatów

- ilość ulotek

- adres pocztowy, na który mamy przesłać materiały.

 Jeśli byliby Państwo zainteresowani zorganizowaniem spotkania informacyjnego dla młodzieży lub nauczycieli dotyczących możliwości uczestnictwa w programie E(x)plory (konkurs naukowy, staże badawczo-rozwojowe) w swojej placówce – także prosimy o kontakt mailowy. Z chęcią udostępnimy Państwu materiały ułatwiające organizację takiego spotkania lub przyjedziemy je przeprowadzić. Jeśli są państwo zainteresowani zaproszeniem nas do siebie – bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie (adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 15 października.

 W razie pytań czy wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy!

proxy.jpg

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólnopolski Konkurs "A to moja Bajka właśnie..."

Poszukujemy młodych bajkopisarzy! Konkurs polega na napisaniu bajki lub baśni.
Prace można nadsyłać do 20 kwietnia 2018 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja: [POBIERZ PDF]

Regulamin: [POBIERZ PDF]

 

 

 

 

XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2018

Logo 2018.jpg

Regulamin: [POBIERZ PDF]

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno - Literacki "Pani Ireno...

organizator: "Szkoła Podstawowa nr 11 w Gliwicach

Konkurs został objęty honorowym patronatem m.in. Rzecznika Praw Dziecka oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Cele:
-kształtowanie umiejętności bezinteresownej pomocy innym,
-rozwijanie empatii wśród dzieci,
-rozwijanie pozytywnych postaw prospołecznych i właściwego zachowania się w każdej sytuacji,
-umożliwienie uczniom rozwoju zdolności literackich,
-doskonalenie warsztatu plastycznego,
-poszukiwanie prawdziwych wartości życiowych,
-popularyzacja wiedzy o Irenie Sendlerowej, złożenie hołdu Irenie Sendlerowej.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej szkoły

link: http://www.sp11gliwice.com/aktualnosci/pani%20Ireno/konkurs_2018.html

 

 

Ruszył etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego dla młodzieży szkolnej „Poznajemy Ojcowiznę 2018”. Prace konkursowe, w oparciu o własna dokumentację krajoznawczo-turystyczną, należy nadsyłać do 15 lutego na adres Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu:

Regulamin: POBIERZ [PDF]

Załącznik POBIRRZ [PDF]

 

 

Eliminacje powiatowe XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

Program/regulamin: [POBIERZ PDF]

 

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „A to Polska właśnie..." dla Dzieci do 15 lat z udziałem Osób Niepełnosprawnych

organizator: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

 

Wszystkie niezbędne dokumenty pobrać można pod adresem: http://mbpwlodawa.pl/konkursy/2476-2017-10-10-14-02-36.html

Prace prosimy nadsyłać na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna

we Włodawie

ul. Przechodnia 13

22-200 Włodawa

z dopiskiem “A to Polska właśnie…”

 

 

Otwarty Charytatywny Mityng Pływacki "Pomoc dla Tosi Murczak"

Regulamin i podstawowe informacje: [POBIERZ DOC]

Plakat: [POBIERZ JPEG]

 

 

III UROCZYSTY KONGRES POLONISTÓW I BIBLIOTEKARZY WIELOPOZIOMOWOŚĆ TEKSTU LITERACKIEGO I JEGO ROLA W EDUKACJI POLONISTYCZNEJ. Warszawa, 17.11.2017 r.

link do strony: http://kongrespolonistyczny.pl/ 

 

 

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Ridero IT Publishing zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „Misja – książka!”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiej Izby Książki. Patronat nad turniejem objął również Instytut Książki.

szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://ridero.eu/pl/contest/konkurs2017/

 

 

III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Biografie Uczniów – wzorów godnych naśladowania.

Organizator: prof. dr hab. Krystyny Chałas - Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Regulamin: [POBIERZ DOC]

 

 

 

XI edycja wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.

Organizator: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, e-mail: a.kulińTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 71/340 65 08

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez formularz elektroniczny, który znajduje się pod adresem https://www.kuratorium.wroclaw.pl/inne/losypolakow/

Regulamin: [POBIERZ DOC]

Karta zgłoszenia: [POBIERZ DOC]

Metryczka pracy: [POBIERZ DOC]

Oświadczenie: [POBIERZ DOCX]

 

 

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży ,,Pod kolorowym parasolem jesieni”

Organizator:

Rzeszowski Dom Kultury. Kontakt: Tel. (17) 860 33 03, 508 221 527

Regulamin:[POBIERZ PDF]

Plakat:[POBIERZ JPG]

 

 

XXIII Dolnośląski Konkurs recytatorski "Pegazik"

Organizator: Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji

Regulamin: [POBIERZ PDF]

 

III KONKURS HISTORYCZNY „WOJNA POLSKO-BOLSZEWICKA 1919-1920 - W OBRONIE GRANIC I NIEPODLEGŁOŚCI”     Organizator:Bogdan Grzenkowicz Przewodniczący Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego

Regulamin: [POBIERZ DOCX]

Plakat: [POBIERZ JPG]