10 kwietnia obchodziliśmy III rocznicę tragedii smoleńskiej. Aby uczcić pamięć ofiar poległych 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, a także ofiar Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez Sowietów wiosną 1940 roku, spotkaliśmy się w szkole na uroczystym apelu. Przypomnieliśmy bolesną historię  naszego narodu i by złożyć hołd naszym poległym Rodakom, zapaliliśmy znicz przy tablicy upamiętniającej ofiary, znajdującej się przed naszą szkołą.

                             

"SPRZĄTANIE ŚWIATA"

              22 kwietnia 2013 r. wokół naszej szkoły odbyło się „Sprzątanie świata” – czyli wiosenne porządki. Uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki upiększali teren, który na co dzień wykorzystują jako plac zabaw.

WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH

 

              W dniach 22-25 kwietnia uczniowie klas szóstych z Budzowa i Przedborowej przebywali na trzydniowym pobycie w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Program pobytu był bardzo urozmaicony i ciekawy. Dzieci podziwiały piękno krajobrazu z punktu widokowego koło białego krzyża.Zwiedziły Bazylikę Mniejszą i zapoznały się z historią budowy kościoła.Podziwiały również ruchomą szopkę. We wtorek spotkały się z twórcą ludowym, rzeźbiarzem,panem Janem Giejsonem a po obiedzie w programie  była wycieczka autokarowa do Jaskini Niedżwiedziej w Kletnie-zwiedzanie jaskini, podziwianie szaty naciekowej, zapoznanie z historią odkrycia Jaskini. W drodze powrotnej dzieci uczestniczyły w seansie filmowym w Kłodzku. Wieczorami  młodzież bawiła się na dyskotece lub piekła kiełbaski. Ostatni dzień umilł im spacer wzdłuż Nysy Kłodzkiej i spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa w Bardzie. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy VI w Budzowie  Urszula Urban , nad uczniami czuwali również: Anna Rudoman, Sylwia Przewłocka oraz wychowawca  klasy VI z Przedborowej, Zbigniew Niczyj.

 

KONKURS MATEMATYCZNY

                     29 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej klasy II i III brali udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "MISTRZ MATEMATYKI" , który odbył się w Bardzie Śląskim. Szkołę naszą reprezentowali: Małgorzata Then - uczennica klasy II, oraz Adrian Bielawski - uczeń klasy III.

 

WYJAZD DO TEATRU LALEK

                     W kwietniu uczniowie z klasy drugiej i trzeciej obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia”, wystawione w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Zachwyciły nas dekoracje  i wspaniała oprawa muzyczna. Wszyscy znali bajkę , ale teatralna wersja była trochę zmieniona, dodane nowe postacie i pełne humoru dialogi. Po przedstawieniu obejrzeliśmy wystawę kukiełek z różnych sztuk teatralnych. To było miłe przeżycie. W drodze powrotnej udaliśmy się do restauracji KFC.