Wycieczka do Kudowy Zdrój


Końcem roku szkolnego - 23 czerwca - uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Kudowy Zdrój. Hasłem przewodnim był „ Szlak Ginących Zawodów." Uczniowie poznali tajniki dawniej wykonywanych rzemiosł. Mogli się wcielić w zawód garncarza - samodzielnie wykonali z gliny na kole garncarskim pojemnik na biżuterię. Zasmakowali chleba, który został wypieczony na zakwasie. Obejrzeli ręcznie wykonane gobeliny i serwetki. Później upiekli kiełbaski w ognisku. W Muzeum Zabawek zobaczyli zabawki, którymi mogły się bawić ich babcie i mamy. Wycieczka zakończyła się spacerem po Parku Zdrojowym i degustacją wody. 

 

 

Nocne Marki 2014 w Przedborowej

 

         Zbliżał się czerwiec… Czekaliśmy na   niego   z   niecierpliwością, ponieważ,   zgodnie

z tradycją naszej szkoły, odbywają się wówczas Nocne Marki! W końcu nadszedł ten czas, był to 6 czerwca…

       Każdy z nas przyszedł do szkoły późnym popołudniem. Przynieśliśmy ze sobą materace, śpiwory, poduszki, niektórzy mieli nawet kołdry! Oczywiście nie zabrakło również dobrego humoru!

     Tak przygotowani rozpoczęliśmy zabawę… a czekało nas wiele atrakcji! Jedną z nich był „Wieczór Talentów”, podczas którego zaroiło się od uczniowskich talentów i talencików. Wzięliśmy także udział w konkursie pt.: „Historia pluszaka” oraz quzie dotyczącym Wielkiej Brytanii.

 

   Po pachnącej pieczoną kiełbaską i pizzą kolacji znaleźliśmy siły na dyskotekowe tańce. Choć było już późno, zorganizowaliśmy jeszcze „Noc filmową” – niektórzy zasnęli przed rozpoczęciem filmu, inni w trakcie seansu, ale sporo uczniów nie zmrużyło oka do rana!  

 

   Długo będziemy pamiętać ten pełen wrażeń wieczór… i niezwykłą noc!  

 

 

... Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU


W ramach dzielenia się wiedzą z innymi, klasa pierwsza odwiedziła swoich młodszych kolegów w przedszkolu. Opowiedziała o programie profilaktycznym „Zdrowy ząbek", w którym brała udział przez cały rok szkolny i zaprezentowała program artystyczny.