ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 

29 listopada 2013 roku w naszej szkole obyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Stoszowic Marek Janikowski, Sekretarz Gminy Magdalena Tęsna – Pitner , rodzice uczniów klasy I , nauczyciele, uczniowie klas I- VI. Wszystkich zebranych gości powitała Pani dyrektor Irena Pachnicz.

 

Uczniowie klasy I pod kierunkiem wychowawcy Pani Beaty Pluty przedstawili program artystyczny, w którym również wzięli udział uczniowie z klasy V. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki.

 

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie aktu ślubowania przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego przez Panią dyrektor Irenę Pachnicz. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, pięknie prezentowały się w „togach” i uczniowskich biretach. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz drobny upominek w postaci „rożka obfitości”. Najmłodsi otrzymali również upominki ufundowane przez Dyrekcję Szkoły, Urząd Gminy i Rodziców. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

 

 

 

 

 

Dzień Zdrowego Śniadania - 8 listopada


Uczniowie klasy III wzięli udział w akcji „Dzień Zdrowego Śniadania", w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc". Przygotowali pyszne śniadanie dla siebie oraz uczniów naszej szkoły.

 

DZIEŃ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości.

Dnia 14 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej w Przedborowej odbyła się uroczysta akademia z okazji tego święta.

            Program artystyczny przygotowali i przedstawili wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim. Była to ciekawa lekcja historii. Podczas tej uroczystości towarzyszyła nam podniosła i patetyczna atmosfera.

 

 

Do 22 listopada 2013 r. w naszej szkole przeprowadzono konkurs

„ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE 2013”

konkurs został ogłoszony w ramach publicznej kampanii edukacyjnej Marszałka Województwa Dolnośląskiego

 

Celem akcji była zbiórka zużytych przenośnych baterii i akumulatorów. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo postępować z odpadami niebezpiecznymi jakimi są zużyte baterie i akumulatory. W naszej szkole w konkursie brały udział cztery klasy.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa III . Otrzymała w nagrodę dyplom oraz bon pieniężny. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie

 

"Nagrody i dyplomy dla klas zostały wręczone przez Panią Dyrektor Irenę Pachnicz.

Dziękujemy serdecznie za udział w tym konkursie i gorąco zachęcamy do udziały

w następnym, już rozpoczętym pod nazwą „Góra grosza”

Gratuluję wygranym ! Życzę powodzenia w następnym konkursie"

                                                                                                     Jula Maciuszek

 

ANDRZEJKI

27 listopada 2013 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Beatą Plutą zorganizował dla całej „Braci uczniowskiej” wieczór andrzejkowy. Obawialiśmy się, że frekwencja będzie nieduża, a okazało się, że wszyscy uczniowie wzięli udział w tej zabawie. Po krótkim opowiadaniu na temat tradycji andrzejkowych, dzieci świetnie bawiły się przy muzyce i uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach. Główną atrakcją były wróżby. Wróżki z Samorządu Uczniowskiego przepowiadały uczniom i nauczycielom przyszłość. Każdy chciał dowiedzieć się o sobie czegoś nieoczekiwanego i poznać swoje dalsze losy. Wszyscy uczniowie zmęczeni, lecz zadowoleni ruszyli do swoich domów, aby odpocząć po świetnej zabawie.

 

 

 

 

 

 

FILHARMONIA DLA MŁODYCH

,,WIEDEŃ - MIASTO MUZYKI’’

           28 listopada byłam w filharmonii we Wrocławiu na przedstawieniu pt.. ,,Wiedeń - miasto muzyki”. Słuchałam tam muzyki różnych kompozytorów np. Mozarta, Beethovena, Straussa i innych muzyków. Utwory ,które tam usłyszałam bardzo mi się spodobały, niektóre były przerażające a inne wesołe. Najgroźniej brzmiała muzyka kompozytora Ludwiga vana Beethovena . Kompozytor ten, jest prawdziwym mistrzem ponieważ , mimo utraty słuchu nadal tworzy swoje dzieła. Mogę powiedzieć ,że przedstawienie pt. ,,Wiedeń miastem muzyki” bawiło mnie bo były w nim zagrane niezwykłe ciekawe rytmy muzyczne. Największe wrażenie zrobiła na mnie pani Joanna Zawartko. Zachwycił mnie jej głos po którym miałam ciarki. Śpiewaczka ta, nie tylko pięknie śpiewała, ale też ślicznie wyglądała. Biało czarna suknia, lśniła drobniutkimi cekinami. Z przyjemnością chciałabym pojechać tam jeszcze raz.

                                                                                                                                                                                                                                                                           Małgosia Then                          

                                                                  

 

 

Internetowy teatr dla szkół – „Tymoteusz wśród ptaków"


29 listopada 2013 roku uczniowie z klas I-III zostali zaproszeni przez Telewizję Polską do obejrzenia spektaklu realizowanego w ramach projektu "Internetowy teatr dla szkół".