I Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas I-III Challenges Budzów 2014

 

            Dnia 21.05.2014 roku w naszej szkole w Budzowie odbył się I Gminny konkurs dla najmłodszych klas z języka angielskiego. Za organizację i przebieg konkursu odpowiedzialne były Pani Kamila Kałamarz i Pani Mirela Koszela.

            Nasze zaproszenie na konkurs przyjęła Szkoła Podstawowa w Grodziszczu. Opiekunem uczniów szkoły z Grodziszcza była Pani Joanna Pilecka-Kuźmicka i Pani Renata Pieróg. W konkursie wzięło w sumie udział 24 uczniów klas I-III z naszej gminie.

            Konkurs miał formę quizu wiedzy z języka angielskiego. Materiał konkursowy obejmował zakres wiedzy z poszczególnych klas i był przystosowany do grupy wiekowej uczniów. Sponsorem nagród w konkursie, książeczek anglojęzycznych, było wydawnictwo Oxford University Press.

 

WYNIKI KONKURSU

 

Klasy pierwsze

I miejsce - Magdalena Gnyl           Filia Przedborowa

II miejsce - Damian Podlipniak         SP Budzów    

III miejsce - Alicja Wijaszka      SP Budzów

 

Klasy drugie

I miejsce - Patryk Sikorski           SP Budzów

II miejsce -  Wiktoria Kanior, Kacper Kozakiewicz     ZSP Grodziszcze

III miejsce - Wiktoria Rogalska    SP Budzów

 

Klasy trzecie

I miejsce - Mateusz Zarycki         ZSP Grodzicze

II miejsce - Małgorzata Then       Filia Przedborowa

III miejsce - Piotr Palac, Kacper Żurak  SP Budzów

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BARDZO DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY SUKCESÓW

 

ZAPRASZAMY ZA ROK :)

 

 

Wycieczka do Ustronia Morskiego

W dniach 12.05. - 16.05.14 r. uczniowie klas trzecich i czwartych Szkoły w Budzowie i filii w Przedborowej wybrali się na wycieczkę do Ustronia Morskiego.
Głównym celem wyjazdu było zapewnienie wypoczynku w klimacie nadmorskim, poznanie charakterystycznych cech klimatu i krajobrazu nadmorskiego, a także aktywne spędzanie czasu w bliskim kontakcie z przyrodą.
Spędziliśmy nad morzem pięć dni, a każdy dzień przynosił nowe wrażenia.
Po krótkim zapoznaniu się z Ośrodkiem ,,Janina" w Ustroniu Morskim i rozeznaniu w terenie, wyjechaliśmy na wycieczkę do Kołobrzegu, gdzie zobaczyliśmy port i popłynęliśmy w rejs statkiem ,,Monika". Pod kierunkiem przewodnika mieliśmy okazję podziwiać kołobrzeski Rynek, Ratusz oraz wysłuchać historii o pięknej Katedrze..
Kolejną atrakcją była wycieczka do ogrodów tematycznych „Hortulus" w Dobrzycy. Tam, wędrując ścieżkami wśród rozmaitych roślin, kwitnących o tej porze drzew i krzewów, oglądaliśmy różnobarwne ogrody tematyczne, a także podziwialiśmy ciekawe elementy małej architektury ogrodowej. W czasie nietypowej lekcji uczniowie poznali faunę i florę nadmorskiej przyrody.
Korzystając ze słonecznych chwil chętnie chodziliśmy na plażę.
W czasie spacerów brzegiem morza zbieraliśmy muszelki, szukaliśmy bursztynów, tworzyliśmy rzeźby z piasku i odpoczywaliśmy od codzienności.
Wiele emocji dostarczyła również wizyta w Skansenie Chleba. To prawdziwa podróż do przeszłości. W tę podróż pomogła się przenieść ciekawa prelekcja o historii młynarstwa i piekarnictwa. Istotnym elementem żywej lekcji był temat szacunku do chleba na podstawie pięknej bajki H. CH. Andersena "O dziewczynie, która podeptała chleb". Atrakcją wizyty w skansenie było to, że każdy uczeń mógł samodzielnie z kawałka ciasta uformować wymyślony przez siebie kształt, a po upieczeniu ze smakiem zjeść własnoręcznie wykonany wypiek.
Miłym przeżyciem był również przejazd kolejką „Bana Express" do Gąsek i podziwianie panoramy Morza Bałtyckiego ze szczytu latarni morskiej.
Pobyt w Ustroniu Morskim pozostanie wszystkim na długo w pamięci, a niektórzy uczniowie już teraz planują wyjazd w następnym roku.
O bezpieczeństwo uczniów , ciekawy program zadbali opiekunowie wycieczki Pani Alicja Dziadkowiec, Kamila Kałamarz , Edyta Dziuba i Irena Pahnicz . Na wycieczkę pojechaliśmy autokarem firmy Smilebus, którym kierował życzliwy Pan Paweł .

                                                                                                                                  Alicja Dziadkowiec

 

 

DZIEŃ STRAŻAKA


Jak co roku w maju, Publiczne Przedszkole w Przedborowej zaprosiło Ochotniczą Straż Pożarną z okazji „Dnia strażaka"
Uczniowie klas I- III otrzymali zaproszenie na to spotkanie.
Było bardzo ciekawie, strażacy opowiadali o swojej pracy, pokazali dzieciom jak wygląda wyposażenie wozu strażackiego, a na koniec wszyscy mogli „ugasić pożar."