ŚNIADANIE DAJE MOC PO RAZ KOLEJNY.

W ślady klasy III udała się klasa I, która 04 października 2013 roku, aby „rosnąć zdrowo”, przygotowała „kolorowy” posiłek w postaci

SAŁATKI OWOCOWO-WARZYWNEJ.

Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało.

Wiemy przecież, jak ważne są owoce i warzywa, by zdrowo się odżywiać:-)

 

 

DZIEŃ DRZEWA

 

Dnia 10 października uczniowie klasy I naszej szkoły wraz z wychowawczynią Panią Beatą Plutą , zostali zaproszeni na „Święto drzewa”, organizowane przez Publiczne Przedszkole w Przedborowej. Tego dnia gościł u nas Pan Kamil Witek z Nadleśnictwa Bardo. Rozmawiał on z przedszkolakami i uczniami na temat drzew, ich rodzajów i roli, jaką pełnią w przyrodzie. Następnie dzieci dowiedziały się jak sadzić drzewa i co jest im potrzebne, aby rosły zdrowo. Po zapoznaniu się z teorią rozpoczęły pracę – sadzenie drzew w ogrodzie. Każdy mógł się wykazać sadzeniu drzewek. Nie brakowało zabawy i uśmiechu podczas tej pracy.

 

 

"Uczymy się kibicować"

Wycieczka na mecz do Wrocławia

 

Dnia 21.10.2013r. nasza szkoła uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia w ramach akcji "Uczymy się kibicować". Mieliśmy możliwość obejrzenia na żywo meczu WKS Śląsk-Wrocław i Jagiellonia Białystok, który odbył się na miejskim stadionie we Wrocławiu. Na meczu były wielkie emocje, bardzo nam się podobało. Szkoda tylko, że WKS przegrał ten mecz.

 

 

Biliśmy rekord z WOŚP

Nasza szkoła włączyła się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcję zorganizowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła dzień 16 października "Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca" pod nazwą "Restart a Heart". Z tej okazji WOŚP chciała pokazać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie na fantomach przekazanych przez fundację. W bicie rekordu włączyła się między innymi nasza szkoła, akcja rozpoczęła się w południe i trwała przez pół godziny. W tym czasie uczniowie prowadzili wielką akcję resuscytacyjną.

 

,,Od ziarenka do bochenka''


      Uczniowie z klasy III dowiedzieli się w jaki sposób powstaje chleb. Poznali jego wartości odżywcze i mogli ocenić walory smakowe, próbując różne jego rodzaje. W ocenie najmłodszych to właśnie chleb żytni pełnoziarnisty jest tym, który chętnie spożywaliby każdego dnia.