ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 

14.10.2014 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Punktualnie o godzinie 10.45 przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica – Marta Gnyl powitała przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy zaprezentowali program artystyczny. Wspierani przez wychowawczynię Ewę Hozner, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na poczet flagowy szkoły.

 

Pasowanie na ucznia przez p. dyrektor – Irenę Pachnicz - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez gości, rodziców i starszych kolegów.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

 

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły

 


 

REKORD

W odpowiedzi na apel Europejskiej Rady Resuscytacji nasza szkoła podjęła wyzwanie próby bicia ubiegłorocznego rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Całe wydarzenie odbyło się 16 października o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej w Budzowie i filii w Przedborowej. Resuscytację prowadziło 20 uczniów klas IV i V na 5 fantomach przez 30 minut, a dopingowali pozostali uczniowie. W następnym roku również podejmiemy wyzwanie.

 


WYCIECZKA KLAS I i II DO WROCŁAWIA

Podążając śladem wrocławskich legend Dolnośląski Teatr Młodego Widza zaprosił nas na spektakl pt: „Baśniowy Mostek Czarownic”. Przedstawienie odkrywało przed dziećmi sekrety stolicy Dolnego Śląska osnute wokół tajemniczego „Mostku” . Po teatrzyku i ciepłym obiadku wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem na długi spacer uliczkami Starego Miasta w poszukiwaniu Mostku Czarownic. Wędrówka zakończyła się sukcesem, gdyż idąc Szlakiem Legend Starego Miasta dotarliśmy do tajemniczego miejsca. Jakież było zdumienie, gdy odkryliśmy, że Mostek Czarownic (Mostek Pokutnic) znajduje się wysoko nad nami (45 metrów) łącząc dwie wieże katedry św. Marii Magdaleny . Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał pamiątkową mapkę Wrocławia.


Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował dyskotekę. Przystrojeni kolorowymi muszkami Chłopcy czuli się wyjątkowo! Tym bardziej, że tego wieczoru obowiązywała zasada – do tańca „ Panie proszą Panów" !!!