Andrzejki 2015

W naszej szkole andrzejkowo – „ Hokus - pokus, czary - mary… ”

P S   Wszystkie wróżby traktuj z przymrużeniem oka J

 

 

MALUJEMY BOMBKI

Kolejny już raz 20 listopada dzieci wraz z rodzicami ozdabiali ciasteczka i malowali bombki.

 

 

KOLEJNA WYPRAWA STYPEDYSTÓW – 2015

       Ponoć w czasie deszczu dzieci się nudzą. Nic podobnego … i choć 19 listopada 2015r. Wrocław przywitał 42 stypendystów z gminy Stoszowice deszczową aurą, o nudzie nie było mowy. Te coroczne wyprawy młodych, uzdolnionych stoszowiczan powoli stają się tradycją, wizytówką naszej małej gminy. Tym razem wyprawa składała się z dwóch etapów: zwiedzanie największej w Polsce wystawy klocków LEGO oraz wizytą w Kolejkowie na Dworcu Świebodzkim.

       Zatem pierwszy przystanek: Stadion we Wrocławiu i wystawa Lego.

       Nie każdy z nas ma możliwość podróżowania po świecie - a tu proszę: Taj Mahal, wieża Eiffla, Empire State Building… wszystko na wyciągnięcie ręki, wykonane z tysięcy klocków Lego. Tę fantastyczną wystawę oglądali młodzi – zdolni. Mogli podziwiać benedyktyńską pracę konstruktorów i zarażać się ich pasją w kąciku zabaw z klockami (powstały tam prawdziwe dzieła sztuki). Wydaje się, że największą popularnością cieszyła się ogromna replika Titanica oraz roboty. Swoich Fanów miały też: Gwiezdne Wojny czy sceny historyczne, np. miasto w czasie stanu wojennego.

       Następnym przystankiem na trasie naszej wyprawy był Dworzec Świebodzki, a tam rzecz niezwykła … Kolejkowo, czyli największa makieta kolejowa w Polsce. Twórcy tego miniaturowego świata pokazali nam niezwykłe miejsca Dolnego Śląska: zarówno perełki architektoniczne (wrocławskie kamieniczki, schronisko „Szwajcarka”, obserwatorium na Śnieżce), ale także utrwalili sceny z życia codziennego mieszkańców naszego regionu: te smutne, a także te niezwykle zabawne. Mogliśmy „podglądać” , a tym samym oglądać nas samych zarówno nocą, jak i w dzień. Fascynująca zabawa, sprawdzająca także nasz zmysł obserwacji. Szacunek dla twórców Kolejkowa- na pewno tam wrócimy, zwłaszcza, że autorzy zapowiadają jego rozbudowę.

       Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć, tak było i podczas naszej wyprawy – dziękujemy władzom gminy Stoszowice za ten piękny prezent i do zobaczenia za rok.

 

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

W listopadzie uczniowie klasy III przygotowali słodki poczęstunek dla młodszych kolegów z klasy I i II. Były to owocowe szaszłyki. Wszystkim bardzo smakowały

20151029_105209.jpg

20151029_105159.jpg

20151029_112558.jpg

20151029_112517.jpg