Święto Drzewa

 

 

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE 

W październiku 2015r uczniowie klas I-III przygotowali wystawę owoców i warzyw, która miała zachęcić wszystkich uczniów naszej szkoły do większej ilości ich spożywania w ciągu dnia. 

20151103_115358.jpg

 

Spotkanie z policjantem

           22 października dzieci gościły pana policjanta. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

 


 

resystu.jpg

 

 

Uczestniczyliśmy w ustanawianiu rekordu!

 

Już po raz kolejny16 października 2015r., w samo południeprzystąpiliśmy do próby pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Celem Programu Ratujemy i Uczymy Ratować – oczywiście poza chęcią pobicia ubiegłorocznego rekordu - była edukacja udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie ratowanie życia drugiego

człowieka.

 resystu2.jpg

 

3a.jpg

3b.jpg

5.jpg

91.jpg

11.jpg

1a.jpg

21.jpg

 


 

 

ŚLUBOWANIE KLASY I

 

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 14 października 2015r, odbyło się pasowanie na ucznia. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Paweł Gancarz, Sekretarz Gminy Magdalena Tęsna – Pitner , Ksiądz Marek Kożak, oraz Rodzice.

Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Pierwszakiwraz z wychowawczynią Edytą Dziuba przygotowali program artystyczny, w którym również wzięli udział uczniowie z klasy V i VI .

Po ślubowaniu Pani dyrektor Irena Pachnicz pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej.

Uroczystość zakończyła się wyjazdem do Dzieciolandii do Bielawy.

 

 

DSC06825.JPG

 

WYCIECZKA ŚWIDNICA – KSIĄŻ

Dziewiątego i dziesiątego października 2015r klasa druga z Przedborowej wybrała się na dwudniową wycieczkę do Świdnicy i Zamku Książ.

Jedną z najciekawszych atrakcji był przejazd szynobusem do Świdnicy. Po przyjeździe zwiedziliśmy Rynek Świdnicki, Katedrę Świdnicką oraz Kościół Pokoju. Na kolację wybraliśmy się do McDonald’s.  

Kolejnego dnia wybraliśmy się spacerkiem do Książa Doliną Różaneczników. Podziwialiśmy piękno Zamku Książańskiego i jego ogrodów.  Kolejnym punktem wycieczki był przejazd malaksem do Palmiarni. Po południu udaliśmy się do Świdnicy i z powrotem wróciliśmy do domów. 

012.jpg

011.jpg

010.jpg

006.jpg

005.jpg

003.jpg

 

 

iTeatr-Świat Garmanna

20151008_100547.jpg

20151008_100724.jpg

20151008_101745.jpg