JASEŁKA ORAZ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            Uczniowie klas I-III biorący udział w projekcie „Z małej szkoły w wielki świat”  wraz z opiekunkami Alicją Dziadkowiec i Wiesława Hołub przygotowali i wystąpili z Jasełkami w naszej szkole tuż przed klasowymi wigiliami. Zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom oraz naszym koleżankom i kolegom występ bardzo się podobał, czego dowodem były gromkie brawa. Później zaproszono nas do przedszkola w Srebrnej Górze, a także poproszono nas o występ w świetlicy wiejskiej w  Budzowie i w Stoszowicach z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przeżycie było niemałe, a i zachwyt wielki.

 

GÓRA GROSZA

Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej w okresie od 26.11.2012  do 07.12.2012 wzięła udział w akcji Góra Grosza. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Uczniowie wszystkich klas wykonali skarbonki, do których wrzucano monety. W czasie akcji zbieraliśmy głównie monety 1, 2 i 5 groszowe.   Po podliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że nasza szkoła wspomogła Towarzystwo Nasz Dom o kwotę 176,67 zł.

         Wszystkim zaangażowanym w akcję DZIĘKUJEMY.