SZACHY

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
FINAŁ POWIATU ZĄBKOWICKIEGO 

 

             15 marca 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Srebrnej Górze odbył się finał powiatu ząbkowickiego w szachach drużynowych. W zawodach wzięło udział sześć drużynz całego powiatu, naszą szkołę reprezentowali Kinga Czyżewska kl. III, Karol Strojny kl. III, Patrycja Fajt kl. V i Karolina Fajt kl. VI.

A  oto wyniki drużynowe:

IBudzów18 pkt. (JJJ), awans do strefy wałbrzyskiej (!!!)

IIKamieniec Ząbkowicki 13,5 pkt., awans do strefy wałbrzyskiej

IIIZwrócona 9 pkt.

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

STREFA WAŁBRZYSKA

            22 marca 2013 roku w Żarowie odbył się finał Strefy Wałbrzyskiej w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Patrycja Fajt, Karol Strojny, Karolina Fajt, Kinga Czyżewska. W zawodach wzięło udział 10 drużyn z całej strefy wałbrzyskiej, po dwie najlepsze drużyny z każdego powiatu.

Po ciężkiej walce, ogromnych emocjach i niepewności do ostatniej rundy udało nam się wydrzeć trzecie miejsce! Pierwsze miejsce było poza naszym zasięgiem, tym razem Ścinawka Średnia zdeklasowała wszystkich, do drugiego zabrakło nam 1,5 małego punktu      a czwartą drużynę wyprzedziliśmy tylko dlatego, że w bezpośrednim pojedynku z nimi wygraliśmy 3,5:0,5…

A oto wszystkie wyniki drużynowe:

I SP Ścinawka Średnia13 PKT. dużych

IISP Żarów10 PKT.

IIISP Budzów z filią w Przedborowej10 PKT.

IV SP nr 1 Kamieniec Ząbkowicki 10 PKT.

V SP nr 105 Świdnica 8 PKT.

VI SP Wambierzyce 6 PKT.

VII SP nr 8 Świdnica 6 PKT.

VIII SP Jedlina Zdrój 4 PKT.

IX SP Dzierżoniów 3 PKT.

X ZSF SGMK Wałbrzych 0 PKT.

 

 

XVIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego

PEGAZIK 2013

            19 marca br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Ząbkowicach Śl. spotkali się recytatorzy ze szkół podstawowych i gimnazjów, gdzie rozstrzygał się finał powiatowy XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Wcześniej miały miejsce eliminacje szkolne, podczas których wyłoniono najlepszych uczestników konkursu. Naszą gminę reprezentowały uczennice:

Natalia Fedko – kl. VI Budzów – wystąpiła z wierszem A. Asnyka pt. „Bławatek” pod kierunkiem Pani Elżbiety Moczulskiej-Kubackiej,

Patrycja Fajt – kl. V Budzów – wystąpiła z wierszem nieznanego autora pod kierunkiem Pani Anety Tyniów

Marta Gnyl – kl. IV Przedborowa – wystąpiła z wierszem Agnieszki Frączek  pt. „Bocian i żaba” „  pod kierunkiem Pani Moniki Osiadły.

 

Zwycięzcą  etapu powiatowego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik 2013 została uczennica kl. IV naszej szkoły - Marta Gnyl, która będzie reprezentować powiat ząbkowicki na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy sukcesu!  Zdaniem jury  na uznanie zasługują jednak wszyscy uczestnicy, gdyż poziom konkursu był  wysoki, a w finale powiatowym występowali najzdolniejsi uczniowie i uczennice z poszczególnych gmin.

 

 

"TRZECIOTEŚCIK"

                  Dnia 20 marca 2013r. uczniowie klasy III zmagali się z trzecioteścikiem. To pierwszy na etapie edukacji wczesnoszkolnej tak ważny sprawdzian  wiedzy i umiejętności  naszych podopiecznych. Ogólnopolski Test Kompetencji Trzecioklasisty przygotowało Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Arkusz sprawdzianu  składał się z dwóch części polonistycznej i matematycznej, dzieci rozwiązywały zadania przez 90 minut. Testowi towarzyszył stres i mnóstwo emocji, toteż z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 

WYJAZD NA BASEN

             26 marca 2013r. Samorząd Szkolny zorganizował wyjazd uczniów na basen do Nowej Rudy – Słupca. Wyjazd ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji dostępnych na basenie. Najwięcej emocji i wrażeń dostarczyły im zjeżdżalnie wodne.  Zabawy i szaleństwo w wodzie przyniosły wszystkim nie tylko wiele radości, ale również korzyści zdrowotne. Po dwugodzinnym pobycie na basenie udaliśmy się do pobliskiej pizzerii, w której zjedliśmy pyszną pizzę.

            Czas spędzony na basenie upłynął szybko i przyjemnie. Po godzinie 20:00 wszyscy zmęczeni, lecz zarazem szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do Budzowa.