Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

 

Pożegnanie klasy VI

        26 czerwca w bydynku Srebrnogórskiej przestrzeni artystycznej odbyło się uroczyste pożegnanie klsy VI, połączone z zakończeniem projektu "Myśl w ruchu". Przybyło również wielu gości, którym pani dyrektor Irena Pachnicz wręczyła podziękowania za wspieranie działalności szkoły

 

 

Wycieczka klas pierwszych do Kudowy Zdrój

W ostatnim tygodniu roku szkolnego wyjechaliśmy na wycieczkę do Kudowy Zdrój. Odwiedziliśmy Szlak Ginących Zawodów, gdzie dzieciaki poznały tajniki dawniej wykonywanych zawodów oraz wytwory pracy rzemieślników. Posmakowały chleb wypiekany na zakwasie, obejrzały ręcznie wykonane serwetki, kilimy, firanki oraz samodzielnie wykonały naczynia z gliny na kole garncarskim. W Muzeum Zabawek miały okazję zobaczyć lalki swoich babć czy samochodziki swoich dziadków. Wycieczka zakończyła się spacerem po Parku Zdrojowym i degustacją wody.

 

 

 

Przystanek – Lutomierz

Wspólna akcja Szkoły Podstawowej w Budzowie oraz Urzędu Gminy Stoszowice zakończyła się sukcesem. W dniach 16-18 czerwca został pięknie odnowiony przystanek w Lutomierzu. Sprawcami tej zmiany byli uczniowie klas I-III: Marcel Onuchowski, Paulina Swobodniak, Milena Dudek, Wiktoria Rogalska, Natalia Podlipniak oraz ich opiekunowie Pani Edyta Ostrowska (mama uczennicy z Budzowa) oraz Pani Małgorzata Maciejewska. Tło pod nasze prace przygotował Pan Janusz Ślęzak. Najpierw na zajęciach plastycznych uczniowie przygotowywali projekty zwierzątek, a następnie eksperymentując z kolorami farb, barwnikami, przenieśli swoje wyobrażenia na ściany przystanku. Praca ta sprawiła dzieciom wiele radości i to zarówno ze względu na radość tworzenia jak i na reakcję spotykanych ludzi. Mieszkańcom podobała się nasza praca więc usłyszeliśmy wiele miłych słów.

 

 

 

"Nocne marki"

klasy I-III

 

Nocne marki

klasy IV-VI

        Wieczorem i w nocy z 6 na 7 czerwca w szkole w Budzowie odbyła się długo oczekiwana przez uczniów impreza Nocne marki. Zaczęliśmy od meczów piłki nożnej oraz unihokeja. Następnie odbył się Pokaz talentów, w trakcie którego uczniowie mieli niecodzienną możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, tanecznych, gry na instrumentach a nawet ekwilibrystycznych.

Nie zabrakło dobrego jedzenia i smakołyków: była pizza i lody serwowane przez panią Anetę Tyniów.

Główną atrakcją nocki w szkole okazała się jednak dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili, wydać było, że dla uczniów klasy VI była to ostatnia dyskoteka w szkole podstawowej gdyż każdą jej chwilę wykorzystywali do doskonałej zabawy. Ogólny brak chęci szybkiego pójścia spać dobrze ilustrował nazwę imprezy. W klasach długo świeciły się światła projektorów wyświetlających filmy na dobranoc.

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY - ,,NIE PAL ŚMIECI” ROZSTRZYGNIĘTY

 

            Uczniowie przedszkoli i szkół z Gminy Stoszowice, w okresie maj/czerwiec zdobywali wiedzę na temat szkodliwości palenia odpadów w domowych piecach. Efektem tych działań były prace plastyczne przygotowane na konkurs: ,,Zrób coś dla dzieci i nie pal śmieci”. Pomysłowość w realizacji tematu oraz różnorodne techniki plastyczne wykorzystane przez dzieci sprawiły, że jury miało bardzo trudne zadanie. W końcu wyłoniono zwycięzców: w czterech kategoriach wiekowych:

Kategoria: Przedszkole

 1. I m - Mariam El Houri
 2. II m – Paulina Tubicz
 3. III m – Laura i Marcel Boese
 4. Wyróżnienie - Paula Kowalczyk

Kategoria: KLASY I – III

 1. I m - Oliwia Wijaszka
 2. II m -Dominika Szeluk
 3. III m – Julia Jednak
 4. III m – Małgorzata Then
 5. Wyróżnienia – Magdalena Natanek, Kacper Zarycki, Mateusz Zarycki

Kategoria: Klasy IV-VI

 1. I m- Laura Badecka
 2. II m- Daria Lichocka
 3. III m - Żaneta Palej
 4. III m – Oskar Aleksandrzak
 5. Wyróżnienia – Karol Trzebiński, Szymon Palej

Kategoria: Gimnazjum

 1. I m – Anna Lichocka
 2. II m – Nikola Tyrcz
 3. III m -Maciej Łagoda
 4. III M – Karolina Kret
 5. Wyróżnienie – Elzbieta Krawczyk

 

 

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 4 czerwca 2014r. w Szkole Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej. Dla wszystkich zwycięzców oraz uczestników przygotowano dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Stoszowice. Dzięki uprzejmości Pani Marzeny Jędrasik (mamy ucznia klasy II ze Szkoły w Budzowie), każdy uczestnik otrzymał również nagrodę - maskotkę. Uczniowie klasy II przygotowali na tę okazję przedstawienie: ,,Niewielki, ale śliczny wiosenny teatrzyk ekologiczny”. Były piosenki oraz zabawne hasła, ale przede wszystkim można się było dowiedzieć, że każdy z nas może brać czynny udział w ochronie środowiska przyrodniczego, a o Ziemię powinniśmy dbać cały rok, nie tylko od święta.

 

Honorowym patronatem działania ekologiczne objęli: Pani Dyrektor Irena Pachnicz oraz Pan Wójt Marek Janikowski. Organizacją konkursu zajęły się: Małgorzata Maciejewska oraz Wiesława Hołub.

 

Uczniom i ich opiekunom życzymy kolejnych sukcesów J.

 

 

 

WYSTĘP DLA GOŚCI Z NIEMIEC

         Dnia 03.06. 2014r. uczniowie klasy 4 wystąpili dla gości z Niemiec (byłych mieszkańców Stoszowic) w świetlicy wiejskiej w Stoszowicach. Zatańczyli narodowe tańce polskie: poloneza, krakowiaka i kujawiaka. Występ dzieci zachwycił przybyłych gości. Otrzymały gromkie brawa, podziękowania i słodkości, a także zaproszenie na następny rok.