Jasełka

Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole można było odczuć już na kilka dni przed Wigilią. Mimo braku śniegu i wręcz wiosennej pogody za oknem szczególny nastrój robiła świąteczna dekoracja klas i korytarzy szkolnych. Dnia 20 grudnia 2013 r. o godzinie 10.00 w pięknie udekorowanej przez p. Ewę Filipowicz, sali rekreacyjnej zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i zaproszeni goście ks. proboszcz Stanisław Kasztelan i Wójt Gminy Stoszowice p. Marek Janikowski . Pani Wicedyrektor Elżbieta Moczulska Kubacka przywitała wszystkich zebranych. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia . Do małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon, oraz przedstawiciele pięciu kontynentów ofiarując Dzieciątku swoje ubogie dary. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie . Natomiast dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń p. dyrektor Ireny Pachnicz .

 

Wigilia klasy II

Niezwykły dzień – klasowa Wigilia.

Po uroczystych szkolnych Jasełkach, spotkaliśmy się w klasie rozpoczynając bożonarodzeniowe świętowanie. Odświętnie ubrani uczniowie, pięknie nakryty stół, zaproszeni goście, klasowa choinka i zgromadzone pod nią prezenty-niespodzianki, to wszystko pozwoliło stworzyć niepowtarzalny nastrój. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, odśpiewali kolędy, złożyli wszystkim życzenia łamiąc się opłatkiem. Zjedliśmy barszcz z pysznymi pasztecikami oraz smakołyki zgromadzone na wigilijnym stole. Rozstaliśmy się w świątecznej atmosferze, oczekując świętowania w gronie rodzinnym.

 

 

 

Też byliśmy Mikołajami!!!

 

W grudniu Samorząd Szkolny zorganizował świąteczną zbiórkę dla schroniska w Dzierżoniowie. Dziękujemy wszystkim Mikołajom, którzy postanowili wesprzeć tę akcję przynosząc karmę dla psów i kotów oraz inne potrzebne rzeczy (koce, smycze, miski, zabawki, środki czystości,itp). Mamy nadzieję, ze nasze dary pomogą czworonogom przetrwać zimę.

 

Nie była to nasza jedyna akcja, ponieważ w tym samym czasie zbieraliśmy również zabawki, gry, słodycze, ubrania dla dzieci z Domu Dziecka w Piławie Górnej. Obie te akcje cieszyly się sporym powodzeniem. Za wszystkie przekazane rzeczy w imieniu dzieci z domu dziecka oraz czworonogów ze schroniska serdecznie dziękujemy.

 

Samorząd Szkolny

 

 

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

         W mikołajkowym wyjeździe do kina CINEMA 3D w Kłodzku uczestniczyli uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej w Budzowie oraz uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Przedborowej. Na początku wszyscy z przyjemnością obejrzeli bajkę pt."RATUJMY MIKOŁAJA 3D". Na czas seansu uczniowie otrzymali okulary, które pozwoliły im poczuć się tak, jak gdyby uczestniczyli w wydarzeniach rozgrywających się w bajce. Następnie klasa III i IV udała się do pobliskiej restauracji McDonald's - zamówione przysmaki dodały dzieciakom siły i sprawiły, że ten dzień był jeszcze przyjemniejszy. Pełni energii skorzystali z Parku Zabaw YUPIK, po czym w doskonałych humorach wrócili do domów. Mikołajkowy wyjazd dostarczył naszym uczniom wiele radości i wspaniałych wrażeń.