DZIAŁANIA EKOLOGICZNE W NASZEJ SZKOLE.

      Już po raz drugi zgłosiliśmy swój udział w projekcje EKOSZKOŁA, w tym roku staramy się o Certyfikat Zielonej Flagi. W związku z tym prowadzimy różnorodne działania ekologiczne

  1. Sprzątanie Świata

To, że należy dbać o nasza planetę wie każdy, dlatego jak co roku ruszyliśmy całą społecznością szkolną sprzątać najbliższą okolicę. Wyposażeni w rękawice i worki zadbaliśmy o tereny przylegle do szkoły.

  1. Dzień Ziemi

Uczniowie klasy II przygotowali przedstawienie: ,,Niewielki ,ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”. Głównym tematem scenek i wierszy była woda – jej występowanie, znaczenie oraz sposoby oszczędzania. Przejawiały się także inne problemy ekologiczne: segregacja śmieci, ochrona zwierząt, roślin.

  1. Konkurs plastyczny

Aby zwrócić uwagę na ważny problem, właściwego pozbywania niepotrzebnych rzeczy ogłosiliśmy konkurs ,,Zrób coś dla dzieci i nie pal śmieci”. Czekamy na prace do 20 maja 2014 r.

  1. Zdrowe odżywianie

Staramy się wdrożyć do szkoły zasady zdrowego odżywiania. Ogłosiliśmy ,,zdrowe” piątki i ,,słodkie” poniedziałki. Oczywiście chodzi o to, aby uczniowie nosili do szkoły drugie śniadania i chociaż jeden dzień w tygodniu były to warzywa lub owoce. Promujemy zdrową żywność.

 

 

WYCIECZKA DO LASU

W środę 30 kwietnia uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzeciej zostali zaproszeni przez Nadleśnictwo Bardo na zajęcia edukacyjne do lasu. Bogactwo naszych lasów dzieci poznawały dzięki obserwacji drzewostanu w naturalnym środowisku oraz ciekawym opowieściom pana leśniczego. Trasa do pokonania wcale nie była łatwa, ale niezwykle interesująca. Dzieci oprócz roślinności mogły zobaczyć legowiska dzikich zwierząt oraz ambonę leśną. Lekcja w terenie zakończyła się konkursem wiedzy, za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymali nagrody – puzzle, książeczki, zakładki ufundowane przez Nadleśnictwo Bardo. Po wyczerpującym spacerze czekało na nas ognisko na przełęczy Wilcza, a własnoręcznie usmażona kiełbaska smakowała wszystkim wyśmienicie.

 

 

           

Wizyta przedszkolaków w szkole w Budzowie

      Dnia 11 i 14 kwietnia gościliśmy w naszej placówce sześciolatki - przyszłoroczne szkolniaki z przedszkoli w Stoszowicach i w Srebrnej Górze. Dzieciaki wraz z wychowawczyniami i panią Dyrektor zwiedzały szkołę, odwiedziły każdą klasopracownię, spotkały się z uczniami wszystkich klas oraz wzięły udział w prezentacji wierszy Danuty Wawiłow w wykonaniu reprezentantów klas I- V. Tę ciekawą prezentację przygotowaną przez panią Urszulę Urban – opiekuna szkolnej biblioteki, przedszkolaki obejrzały w salce rekreacyjnej. Kolejnym etapem zwiedzania szkoły było zaproszenie do pierwszoklasistów. Nasi goście byli obserwatorami i aktywnymi uczestnikami lekcji w klasie I, dzięki której uczniowie poszerzyli wiedzę dotyczącą teatru. Pierwszaki przygotowali również niespodziankę - krótkie przedstawienie pt. „Dlaczego papugi potrafią tylko papugować?” z własnoręcznie wykonanymi pacynkami. Celem przewodnim zajęć było poznanie i przestrzeganie wraz z bohaterami podręcznika klasy I Kubą i Bubą regulaminu zachowania się w teatrze. Sześciolatki spisały się na medal, więc z pewnością w przyszłym roku szkolnym spotkamy się z nimi w nowej pierwszej klasie.