Akademia z okazji Dnia Niepodległości

       8 listopada klasa V wraz z wychowawcą Panem Wiesławem Płonką przygotowała akademię z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu wręczone zostały również wyróżnienia w ramach szkolnego konkursu na najładniejszy różaniec.

 

Dnia 15.11.2013 r. w Szkole Podstawowej w Budzowie miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najładniejszy różaniec organizowanego przez P. Renatę Kojder- Szkaradek. Szanowna Komisja w składzie : Pani Dyrektor Irena Pachnicz, Siostra Adriana oraz Pani Katarzyna Oleksy miały nie lada wyzwanie, bo pomysłów na wykonanie różańców było mnóstwo. Kryteria zastosowane w ocenie różańcow to :pomysłowość, estetyka, samodzielność, a także oceniany był materiał, z którego wykonano różaniec. Nie zabrakło różańców z jarzębiny, żołędzi, kasztanów, były różańce z koralików, cukierków, żelków, a nawet z chrupek.

Zwycięzcom gratulujemy!

 

 

ANDRZEJKI

26 listopada odbyły się andrzejki klas I-III. Cała sala wypełniła się postaciami z bajek; wszyscy doskonale się bawili. 

 

Starsze klasy bawiły się 29 listopada, kiedy to odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI. Nie zabrakło andrzejkowych wróżb oraz poczęstunku, który sponsorowała Rada Rodziców. Uczniowie konsumowali m.in pyszne pączki, w których znajdowała się wróżba. Tańcom i zabawom nie było końca. Po uśmiechniętych twarzach można wywnioskować, że zabawa należała do udanych.

 

 

                                                         „Wielkie Imieniny 2013" – pod takim hasłem przebiegła siódma już z kolei edycja Plejady Świętych w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Na salę kinową przybyło kilkaset dzieci z całej diecezji świdnickiej. Uczestnicy prezentowali talenty wokalne i taneczne. Inicjatorem wydarzenia był ks.Krzysztof Ziobrowski, proboszcz parafii w Zwróconej. Uczniowie naszej szkoły godnie nas zaprezentowali