MECZ KADRA ŻEŃSKA - REPREZENTACJA DZIEWCZĄT

  Nawiązując do tradycji naszej szkoły 30 października rozegrano mecz piłki nożnej między kadrą żeńską a reprezentacją dziewcząt. Przygotowania były długie i żmudne, poparte treningami i odpowiednią dietą,  a ich wynik był fantastyczny. Mecz rozpoczął się od zaciekłych ataków uczennic  lecz "kadrowiczki" odpierały  je dość skuteczne do  momentu gdy znać o sobie dały kondycja i szybkość - górą młodzi! Pierwsza połowa zakończyła się  przewagą uczennic 2:0 lecz w drugiej pojawiła się iskierka nadziei, gdy kadra strzeliła bramkę, która szybko zgasła pod ciężarem dwóch następnych goli uczennic.                   

Końcowy wynik 4:1 dla uczennic - czekamy na rewanż!

 


 

 

BICIE REKORDU

Z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji dzień 16 października “Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<<.- Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zachęciła nas do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  Całe wydarzenie polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. W ubiegłym roku do tej akcji na terenie całego kraju przystąpiło 1132 instytucji i 83 111 osób. Czy w tym roku uda się pobić ten wynik? Czytajcie na stronie WOŚP. W naszej szkole bicie rekordu ustanawiali uczniowie klasy drugiej i czwartej, którzy uczestniczyli w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. A jak im poszło, zobaczcie na zdjęciach.

 


 

 

WYCIECZKA KLAS I-III DO WROCŁAWIA

 

Podążając śladem wrocławskich legend Dolnośląski Teatr Młodego Widza zaprosił nas na spektakl pt: „Baśniowy Mostek Czarownic”. Przedstawienie odkrywało przed dziećmi sekrety stolicy Dolnego Śląska osnute wokół tajemniczego „Mostku” . Po teatrzyku i ciepłym obiadku wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem na długi spacer uliczkami Starego Miasta w poszukiwaniu Mostku Czarownic. Wędrówka zakończyła się sukcesem, gdyż idąc Szlakiem Legend Starego Miasta dotarliśmy do tajemniczego miejsca. Jakież było zdumienie, gdy odkryliśmy, że Mostek Czarownic (Mostek Pokutnic) znajduje się wysoko nad nami ( 45 metrów ) łącząc dwie wieże katedry św. Marii Magdaleny. Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał pamiątkową mapkę Wrocławia.

 

 


 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE

KLAS PIERWSZYCH         

IMG 7771

IMG 7774

IMG 7799

IMG 7803

IMG 7808

IMG 7809

IMG 7837

IMG 7849

IMG 7891

IMG 7892

IMG 7894

IMG 7898

IMG 7903

IMG 7910

IMG 7913

IMG 7919

IMG 7944

IMG 7960

IMG 7962

 


 

 

ZDOLNY ŚLAZACZEK 2014/2015

15 października odbył sie szkolny etap konkursu "zDolny Ślązaczek 2014/2015" do którego przystąpiło 13 uczniów z klasy: IV, V i VI. Już niedługo okaże się, czy ktoś zakwalifikował się do następnego etapu.

 


 

 

ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ W BARDZIE

         Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od rozgrywek półfinałowych piłki nożnej z Bardem, które po wygranej dały Nam możliwość gry w Finałach Powiatowych w Złotym Stoku. Chłopcy mocno zaangażowali się w przygotowania i 7 października mogli zaprezentować wysoką formę: ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w Powiecie ulegając tylko drużynie gospodarzy. Oto nasze orły w akcji: