„...Jak dziękować całej szkole, która organizuje zbiórkę, a dzieci przynoszą rzeczy cięższe niż ich tornistry...”- tymi słowami podziękowało Szkole Podstawowej w Budzowie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami na swoim profilu na Facebooku

2015-12-24_0017.jpg

 

 

Jasełka

 

 

Po Jasełkach uczniowie, wychowawcy, rodzice i zaproszeni goście spotkali sie na wigiliach w swoich klasach:

Wigilia w klasie VI

„Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy…”

22 grudnia 2015 roku  uczniowie klasy VI  spotkali się przy wigilijnym stole i podzieli się opłatkiem, życząc sobie zdrowych i radosnych świątBożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Po życzeniach i wspólnym kolędowaniu, każdy otrzymał upominek zakupiony przez kolegę lub koleżankę z klasy.

Spotkanie wigilijne w klasie VI stworzyło klimat radości i refleksji oraz wprawiało w miły, świąteczny nastrój. Takie uroczystości są niewątpliwie okazją do wzmacniania więzi między uczniami, nauczycielami oraz pracownikami szkoły.

W klasie V

 

 

Wigilia i jasełka w klasie III B

22 grudnia to był szczególnie uroczysty dzień w naszej klasie. Do szkoły przyszliśmy odświętnie ubrani i od rana przygotowywaliśmy się do klasowej wigilii. Najpierw ozdabialiśmy aromatycznymi goździkami pachnące pomarańcze oraz przygotowaliśmy wigilijny stół. Nie zabrakło na nim tradycyjnych potraw i świątecznych smakołyków. Niektórzy z nas uczestniczyli w szkolnym przedstawieniu jasełkowym, dziewczynki wcieliły się w role aniołków, a chłopcy to trzej królowie i pastuszkowie składający pokłon narodzonemu Jezusowi. Zanim zasiedliśmy do wspólnego stołu tradycyjnie dzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy bożonarodzeniowe. Pod klasową choinką znalazły się też symboliczne upominki dla nas i zaproszonych gości. To wspólne kolędowanie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci


 

LEKCJA BIBLIOTECZNA

16 grudnia uczniowie klasy I B znają coraz więcej liter więc czas na prawdziwe czytanie. W połowie grudnia ruszyliśmy więc do Gminnej Biblioteki w Srebrnej Górze na lekcję o książkach. Podróżując ,,lokomotywą” poznawaliśmy ciekawe miejsca w bibliotece. Słuchaliśmy bajek, bawiliśmy się, a każdy uczeń wykonał własną zakładkę do książki.

  

 

 

 

Dziękujemy :-)

 

Akcje charytatywne Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski włączył się w akcję  Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „ POMÓŻ I TY”. Uczniowie sprzedawali  cegiełki z pomocami naukowymi. Całkowity koszt uzyskany ze sprzedaży cegiełek ( 61,50 zł)   zostanie przekazany fundacji. W tym roku fundacja pieniądze ze sprzedaży cegiełek przeznaczy  na pomoc m.in. 21-letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm.

Kolejną akcją w którą zaangażował się Samorząd była sprzedaż kartek świątecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. Dochód z ich sprzedaży w całości  zostanie zainwestowany  w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym w programie „Na Ratunek”. Przekazaliśmy na ten cel 40,00 zł. 

2016108103908.jpg

SAM_1230.JPG

2016111120333.jpg

 

 

GÓRA GROSZA

       Jak co roku w grudniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję Góra Grosza. Zebraliśmy:

*filia w Przedborowej – 211,78 zł

* szkoła w Budzowie – 195,25 zł

Zebrane pieniądze zostały przesłane organizatorowi, którym było Towarzystwo „Nasz Dom”. Cel „Góry Grosza” pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Wszyscy chętnie zbieraliśmy grosze – jest to dla nas ważna lekcja empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

 

 

Mikołajki w Szkole

Dzisiaj Pani Dyrektor w zastępstwie Świetego Mikołaja rozdała uczniom szkoły oraz pracownikom słodkie podarunki. Dziękujemy:-)

 

Mikołajki w klasie III

Mikołajki to najbardziej oczekiwany przez wszystkie dzieci czas. W tym dniu każde dziecko czeka na wymarzony prezent od Świętego Mikołaja. W naszej klasie przygotowaliśmy dekorację, dzieciaki zamieniły się w pomocników Mikołaja - ubraliśmy się na czerwono , głowy przykrywały nam czapki z pomponem. Podczas zajęć rysowaliśmy, bawiliśmy się , śpiewaliśmy, tańczyliśmy i rapowaliśmy dla wyczekiwanego gościa:

„Mikołaju, Mikołaju, przybądź do naszego kraju.

Wszystkie dzieci Cię wołają, na prezenty już czekają”.

Mikołaj zostawił dla nas list oraz drobne upominki, niestety nie udało się nam go zobaczyć.

 

Mikołajki w Złotym Stoku

            W tym roku uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się z Mikołajem w jednej z najpopularniejszej atrakcji turystycznej Dolnego Śląska – dawnej Kopalni Złota w Złotym Stoku.

W towarzystwie tajemniczego i pełnego humoru Gnoma zwiedzali Sztolnię Gertrudy, Muzeum Minerałów i Mennicę. Z zapałem wcielili się w rolę poszukiwaczy diamentów, poznali technikę malowania gipsowych figurek. Niemało emocji wzbudziło spotkanie w podziemiach kopalni Świętego Mikołaja i otrzymane pamiątki. Na długo w pamięci zostanie również przejazd Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Zwiedzanie zakończyło się w miejscowej reastauracji przy pysznej herbatce i tak lubianych przez maluchy ruskich pierogach.

         Wycieczka jednogłośnie została uznana za udaną, może warto wrócić tam za rok?

 

Jarmark Sowiogórski