Andrzejki 2015 - klasy I-III

W naszej szkole andrzejki obchodziliśmy nieco wcześniej , bo już 26 listopada. Pięknie przebrani, z atrybutami magii i wróżb spotkaliśmy się na zabawie. Przy muzyce przygotowanej przez Samorząd Uczniowski tańczyliśmy, pląsaliśmy i bawiliśmy się wyśmienicie. W przerwie każdy mógł sobie powróżyć i dowiedzieć się jaka czeka go przyszłość. Na zabawie nie zabrakło również pysznego poczęstunku, przygotowanego przez Radę Rodziców.

 

 

Zabawa andrzejkowa - klasy IV-VI

 

         

          25 listopada uczniowie klasy VI  przystąpili do Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty przygotowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Uczniowie rozwiązywali test z języka polskiego i matematyki oraz z języka angielskiego. Próbny Sprawdzian  Szóstoklasisty  miał na celu sprawdzenie dotychczasowej wiedzy uczniów i  zapoznanie ich z procedurami obowiązującymi podczas pisania egzaminu.

20151125123502.jpg

 

 

KOLEJNA WYPRAWA STYPEDYSTÓW – 2015

       Ponoć w czasie deszczu dzieci się nudzą. Nic podobnego … i choć 19 listopada 2015r. Wrocław przywitał 42 stypendystów z gminy Stoszowice deszczową aurą, o nudzie nie było mowy. Te coroczne wyprawy młodych, uzdolnionych stoszowiczan powoli stają się tradycją, wizytówką naszej małej gminy. Tym razem wyprawa składała się z dwóch etapów: zwiedzanie największej w Polsce wystawy klocków LEGO oraz wizytą w Kolejkowie na Dworcu Świebodzkim.

       Zatem pierwszy przystanek: Stadion we Wrocławiu i wystawa Lego.

       Nie każdy z nas ma możliwość podróżowania po świecie - a tu proszę: Taj Mahal, wieża Eiffla, Empire State Building… wszystko na wyciągnięcie ręki, wykonane z tysięcy klocków Lego. Tę fantastyczną wystawę oglądali młodzi – zdolni. Mogli podziwiać benedyktyńską pracę konstruktorów i zarażać się ich pasją w kąciku zabaw z klockami (powstały tam prawdziwe dzieła sztuki). Wydaje się, że największą popularnością cieszyła się ogromna replika Titanica oraz roboty. Swoich Fanów miały też: Gwiezdne Wojny czy sceny historyczne, np. miasto w czasie stanu wojennego.

       Następnym przystankiem na trasie naszej wyprawy był Dworzec Świebodzki, a tam rzecz niezwykła … Kolejkowo, czyli największa makieta kolejowa w Polsce. Twórcy tego miniaturowego świata pokazali nam niezwykłe miejsca Dolnego Śląska: zarówno perełki architektoniczne (wrocławskie kamieniczki, schronisko „Szwajcarka”, obserwatorium na Śnieżce), ale także utrwalili sceny z życia codziennego mieszkańców naszego regionu: te smutne, a także te niezwykle zabawne. Mogliśmy „podglądać” , a tym samym oglądać nas samych zarówno nocą, jak i w dzień. Fascynująca zabawa, sprawdzająca także nasz zmysł obserwacji. Szacunek dla twórców Kolejkowa- na pewno tam wrócimy, zwłaszcza, że autorzy zapowiadają jego rozbudowę.

       Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć, tak było i podczas naszej wyprawy – dziękujemy władzom gminy Stoszowice za ten piękny prezent i do zobaczenia za rok.

 

 

Akcja Zdrowa Kanapka

W ramach programu Tryzmaj formę Samorząd Uczniowski co poniedziałek przygotowuje zdrowe kanapki, które są bardzo chętnie spożywane przez uczniów. Smacznego!

 

Wyjazd do Opery Wrocławskiej

Dnia 18 listopada 2015r. uczniowie klas szóstych wybrali się do Opery Wrocławskiej            na spektakl Falstaff” Giuseppe Verdiego. Sztuka była wielką niespodzianką dla współczesnych Verdiemu, a zarazem jedną z największych wydarzeń w historii opery. Muzyczna opowieść o szelmowskim Falstaffie, żądnym życia, niepoprawnym optymiście i marzycielu. To komedia liryczna, która od premiery w mediolańskiej La Scali, od ponad 100 lat zachwyca i bawi publiczność teatrów operowych na całym świecie. Nasi uczniowie byli także zachwyceni, doskonałą grą aktorską, przepięknym śpiewem i muzyką. W przerwach oglądali na żywo instrumenty, znane najczęściej tylko z ekranu lub książki.