SZACHY

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
FINAŁ POWIATU ZĄBKOWICKIEGO

15 marca 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Srebrnej Górze odbył się finał powiatu ząbkowickiego w szachach drużynowych. W zawodach wzięło udział sześć drużynz całego powiatu, naszą szkołę reprezentowali Kinga Czyżewska kl. III, Karol Strojny kl. III, Patrycja Fajt kl. V i Karolina Fajt kl. VI.

A  oto wyniki drużynowe:

I Budzów18 pkt. (JJJ), awans do strefy wałbrzyskiej (!!!)

II Kamieniec Ząbkowicki 13,5 pkt., awans do strefy wałbrzyskiej

III Zwrócona 9 pkt.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

STREFA WAŁBRZYSKA

22 marca 2013 roku w Żarowie odbył się finał Strefy Wałbrzyskiej w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Patrycja Fajt, Karol Strojny, Karolina Fajt, Kinga Czyżewska. W zawodach wzięło udział 10 drużyn z całej strefy wałbrzyskiej, po dwie najlepsze drużyny z każdego powiatu.

Po ciężkiej walce, ogromnych emocjach i niepewności do ostatniej rundy udało nam się wydrzeć trzecie miejsce! Pierwsze miejsce było poza naszym zasięgiem, tym razem Ścinawka Średnia zdeklasowała wszystkich, do drugiego zabrakło nam 1,5 małego punktu      a czwartą drużynę wyprzedziliśmy tylko dlatego, że w bezpośrednim pojedynku z nimi wygraliśmy 3,5:0,5…

A oto wszystkie wyniki drużynowe:

I SP Ścinawka Średnia13 PKT. dużych

II SP Żarów10 PKT.

III SP Budzów z filią w Przedborowej10 PKT.

IV SP nr 1 Kamieniec Ząbkowicki 10 PKT.

V SP nr 105 Świdnica 8 PKT.

VI SP Wambierzyce 6 PKT.

VII SP nr 8 Świdnica 6 PKT.

VIII SP Jedlina Zdrój 4 PKT.

IX SP Dzierżoniów 3 PKT.

X ZSF SGMK Wałbrzych 0 PKT.

"PEGAZIK"

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim „ Pegazik”. W szkolnym etapie filię w Przedborowej reprezentowały: Laura Badecka, Aleksandra Bodnar, Sara Jasek oraz Marta Gnyl. Do etapu powiatowego  zakwalifikowała się uczennica klasy IV- Marta Gnyl,  gdzie zajęła  I miejsce. W maju weźmie udział w Finale Wojewódzkim. Gratulujemy!!!