MISTRZOWIE MATEMATYKI

Uczniowie klas I-III przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - Mistrz Matematyki. 26 kwietnia pojechali do Barda, by tam zmierzyć się z najlepszymi matematykami w województwie. Okazało się, że odnieśli wielki sukces. W konkurencji zespołowej zajęli 4 miejsce na 26 szkół, natomiast w kategorii indywidualnej Patryk Sikorski – uczeń klasy II zajął 3. miejsce. GRATULUJEMY, Patrykowi oraz pozostałym uczestnikom: Oliwi Wijaszce oraz Natalii Czyżewskiej.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

FINAŁ POWIATU ZĄBKOWICKIEGO

w Szachach Drużynowych

Szachiści z naszej szkoły już we wrześniu wiedzieli, że jedenastego marca czeka ich prestiżowa impreza szachowa Finał Powiatu Ząbkowickiego w Szachach Drużynowych. Ten dzień wydawał się taki odległy ale nadszedł i to prędzej niż się wszyscy spodziewali.

Na turniej organizowany tym razem w naszej szkole przyjechały drużyny z Kamieńca Ząbkowickiego, trzy drużyny z Ząbkowic Śląskich reprezentujące szkoły nr 1, 2 i 3 (jak nigdy wszystkie ząbkowickie podstawówki przyjechały razem jednym autobusem, to nic, że się trochę spóźniły…). Nie mogło zabraknąć na tej imprezie drużyn ze Zwróconej i Złotego Stoku.

Żeby nie przedłużać… wygraliśmy, naprawdę, hura, udało się, brawo nasi. Chociaż wcale nie było łatwo i chociaż wcale nie było to takie pewne jak próbowali nam wmawiać niektórzy uczestnicy z innych szkół. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Złotego Stoku, a trzecie ze Zwróconej. Tuż za podium tym razem znalazł się Kamieniec Ząbkowicki.

Trzeba było mocno trenować aby osiągnąć taki wynik jaki udało się uzyskać czwórce naszych reprezentantów: Patrycji Fajt kl. VI, Karolowi Strojnemu kl. IV, Piotrowi Palacowi kl. III i Natalii Czyżewskiej kl. III. Serdecznie im gratulujemy i życzymy wymarzonych sukcesów.     Nasza drużyna oraz drużyna ze Złotego Stoku będą reprezentowały powiat ząbkowicki w finale strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się w Żarowie 27 marca 2014 roku.

Grand Prix Ziemi Kłodzkiej

Podczas gdy inni uczniowie smacznie śpią lub leniwie przewracają się z boku na bok w swoich ciepłych łóżeczkach szachiści nie zasypują gruszek w popiele, nie zakopują danych im talentów, tylko trenują, żeby jak najlepiej przygotować się do strefy wałbrzyskiej. Właśnie w tym celu udali się skoro świt i to w deszczową, pochmurną sobotę do Ścinawki Średniej na III turniej szachowy z cyklu Grand Prix Ziemi Kłodzkiej 2014.

Turniej ten zgromadził na starcie 60 zawodników w różnym wieku. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Natalia Czyżewska zdobyła pięć punktów z siedmiu możliwych i w generalnej klasyfikacji uplasowała się na wysokim dziesiątym miejscu, a w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce. Również pierwsze miejsce ale już wśród juniorek młodszych zdobyła Patrycja Fajt. A Karol Strojny i Piotr Palac zajęli drugie miejsca w swoich grupach.

Nasi zawodnicy wyjechali z zaprzyjaźnionego klubu szachowego w Ścinawce bardzo zadowoleni, oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe. Karol wybrał koszulkę sportową, Piotruś piłkę nożną, a Natalka i Patrycja książki szachowe.

Gratulujemy naszym uczniom osiągniętych sukcesów, dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły nie tylko w powiecie ząbkowickim ale również w powiecie kłodzkim i strzelińskim. No i czego się życzy szachistom? Połamania szachownic? Mhm… A może tak po prostu samych dobrych startów.

Natalia Czyżewska wicemistrzynią Dolnego Śląska
w szachach szybkich!

3 listopada 2013 roku w przepięknej scenerii zamku Książ odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Niezwykle udane, gdyż reprezentujące naszą szkołę zawodniczki zajęły czołowe miejsca. Natalia Czyżewska, bardzo utalentowana młodziutka zawodniczka zajęła drugie miejsce w kategorii do lat 9, Kinga Czyżewska nie mniej zdolna w tej samej kategorii zajęła 5 miejsce, a Patrycja Fajt w kategorii dziewcząt do lat 13 miejsce 4.
Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodach szachowych i nie tylko.

Natalka musiała walczyć ze starszymi i dużo większymi zawodniczkami...

W pierwszej piątce najlepszych - dwie nasze zawodniczki

UNIHOKEJ - TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

Dnia 06.12.2013r. odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy Unihokej organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodziszczu. Nasza szkoła po eliminacjach wystawiła 4 drużyny w tym turnieju – trzy ze Szkoły w Budzowie i jedną z filii w Przedborowej. W turnieju udział brały drużyny z Grodziszcza, Ostroszowic i Piławy, w sumie 8 drużyn. Po zaciekłej rywalizacji nasze zespoły zajęły:

VII miejsce Renifery Budzów – drużyna z klasy VI

V miejsce Mikołajki Budzów – drużyna z klasy V

II miejsce                                 - drużyna z klasy V

I miejsce Bałwanki Budzów – drużyna z klasy VI

Królem strzelców został Wojciech Gil z klasy VI a królową Patrycja Fajt.

Wszystkim zawodnikom życzymy wielu sukcesów sportowych!