Nasze osiągnięcia: Rok szkolny 2014/2015

ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ W BARDZIE

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od rozgrywek półfinałowych piłki nożnej z Bardem, które po wygranej dały Nam możliwość gry w Finałach Powiatowych w Złotym Stoku. Chłopcy mocno zaangażowali się w przygotowania i 7 października mogli zaprezentować wysoką formę: ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w Powiecie ulegając tylko drużynie gospodarzy.

ZAWODY POWIATOWE KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT

26 listopada 2014 roku odbyły się w Ziębicach Finały Powiatowe mini koszykówki dziewcząt. Nasza drużyna po wygranym meczu z Bardem mogła zmierzyć się z trzema zwycięzcami swoich podrejonów: Ziębicami SP2, Kamieńcem SP1, Ząbkowicami SP3. Po ciężkiej walce mamy wicemistrzostwo powiatu - GRATULACJE!!!

GÓRA GROSZA 2014

W dniach 24 listopada – 5 grudnia 2014 r nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka. Udało się zebrać 204,73 zł.

DRUŻYNA SP BUDZÓW Z FILIĄ W PRZEDBOROWEJ ZAJĘŁA I MIEJSCE!

W piątek 26 marca 2015 w Hali Sportowej w Ścinawce Średniej rozegrany został finał strefy wałbrzyskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W zawodach wzięło 10 drużyn łącznie 40 zawodników z regionu wałbrzyskiego. Szkołę Podstawową w Budzowie reprezentowali: Kinga Czyżewska, Natalia Czyżewska, Piotr Palac oraz Karol Strojny. Wytrwałość i pracowitość opiekuna Leokadii Głowackiej oraz jej drużyny przyniosła oczekiwany sukces. Ta wspaniała ekipa zajęła zaszczytne I miejsce. Uzyskała tym samym awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 10 kwietnia we Wrocławiu.

PIERWSZE MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU SZACHOWYM

W dniu 17 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej rozegrany został Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej - przeznaczony dla dzieci i młodzieży z powiatu ząbkowickiego.
Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej zaś opiekę nad właściwym przebiegiem i organizacją spotkania sprawowała Leokadia Głowacka i Katarzyna Oleksy.
W Turnieju udział wzięło 7 drużyn szkolnych, łącznie 28 uczestników. Gminę Stoszowice reprezentowali: Piotr Palac, Karol Strojny, Kinga Czyżewska i Natalia Czyżewska ze Szkoły Podstawowej w Budzowie.
Rozgrywki toczyły się w czterech grupach. Grano systemem kołowym na dystansie 7 rund, z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika.
Wszyscy uczestnicy rywalizowali o puchar i medale a szczególnie o awans do Strefy Wałbrzyskiej.

VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE "PODRÓŻ PO EUROPIE"  W BARDZIE (11.06.15).

Naszą szkołę reprezentowali: Seweryn Waliczek - kl.V i Kasia Kubacka Kl.VI.\Zdobyli: Kasia I miejsce w kategorii klas VI, Seweryn II miejsce w kategorii klas V oraz razem wywalczyli tytuł Mistrza Zespołowego.