baner.png

,,Program dla szkół”

Od września 2018 r w naszej placówce w klasach I-V jest z powodzeniem realizowany ,,Program dla szkół”, którego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.
Przykładem takich działań był organizowany w klasach młodszych Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie mieli za zadanie samodzielne przygotowanie posiłku z wykorzystaniem zdrowych, ale i lubianych produktów. W klasie prezentowali swoje kompozycje, uzasadniali wybór produktów, a następnie wspólnie spożywali drugie śniadanie. Degustacja owoców, warzyw, mleka i ich przetworów jest świetnym, atrakcyjnym, a przede wszystkim zdrowym uzupełnieniem kanapek przygotowywanych przez rodziców w domu.

20181115_094833.jpg

20181119_094425.jpg