sniadanie daje moc (1).png

"ŚNIADANIE DAJE MOC"
Głównym celem tego programu jest promowanie zdrowej, ekologicznej żywności oraz zdrowego stylu życia. Wiemy już bowiem, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci, dorośli mają energię do pracy , wysiłku umysłowego i fizycznego, lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy, nauki i pracy.
W RAMACH TEGO PROGRAMU UCZNIWIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ W RÓŻNYCH ZAJĘCIACH:
-> Zajęcia praktyczne obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym dzieci dowiedzą się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu;
-> Dyskusje, podczas których dzieci aktywnie będą uczestniczyć w pogłębianiu wiedzy na temat danej zasady zdrowego odżywiania, zadawać pytania i wspólnie rozwiewać wątpliwości dotyczące poszczególnych zasad zdrowego odżywiania;
-> Ćwiczenia w grupach, dzięki którym nauczą się pracy w zespole i wspólnego rozwiązywania problemów.

12 ZASAD ZDROWEGO ODŻYWIANIA WEDŁUG
INSTYTUTU MATKI I DZIECKA

1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.

2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.

3. Zawsze myj ręce przed jedzeniem
4. Pięć posiłków wciągu dnia jest na piątkę.
5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
6. Mięso, jaja czy ryby- możesz wybierać
7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki
8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się aktywnie w ogólnopolską akcję, promującą zdrowe odżywianie.
Idziemy za mądrą modą, starając się, by nie był to tylko kolejny trend, a propagowanie dobrego dla człowieka stylu życia.