Zajęcia matematyczne – projekt ,,Bystry uczeń”

Wrzesień

Ruszyły zajęcia matematyczne z projektu ,,Bystry uczeń”. Uczestnikami są najlepsi matematycy klasy II i III.

Pisaliśmy test początkowy, sprawdzając swoje umiejętności matematyczne.

Październik

Zajmowaliśmy się budowaniem, przekształcaniem i rozpoznawaniem figur geometrycznych. Pracowaliśmy wykorzystując patyczki oraz klocki do budowy piramid.

Listopad

Ćwiczyliśmy umiejętności rachunkowe, bawiąc się kartami. Wybieraliśmy mistrza liczenia klasy II i III. Segregowaliśmy liczby, badaliśmy ich właściwości.

Grudzień

Budowaliśmy piramidki liczbowe, układaliśmy zagadki o liczbach i sprawdzaliśmy się w kolejnym teście.

Styczeń

Rozwiązywaliśmy łamigłówki matematyczne. Aby lepiej zrozumieć treść zadania przygotowywaliśmy scenki, rysunki, schematy. Rozpoczęliśmy przygotowania do konkursu matematycznego ,,Kangurek”.

Luty

Pisaliśmy kolejny test, staramy się pokazać to czego nauczyliśmy się na zajęciach matematycznych.

Budujemy piramidki, tym razem wykorzystując domino.

 

Marzec 2014

Piszemy kolejny test i sprawdzamy swoje umiejętności. Wszyscy bierzemy również udział w konkursie Kangurek Matematyczny. Zajmujemy się też ważeniem różnych przedmiotów, ale bez pomocy wagi. Szacujemy ile mogą ważyć przedmioty i wymyślamy jak to sprawdzić? Rozpoczynamy matematyczną grę komputerową ,,Wyspa skarbów”.

 

 

Kwiecień 2014

Zajmujemy się geometrią. Na powiększonych kratkach rysujemy figury, bawimy się w ,,Bingo”, starając się jak najszybciej powiedzieć, kiedy znaleźliśmy się poza polem gry. Dowiadujemy się, że w matematyce tez może być dyktando, tylko, że zamiast pisania jest rysowanie lini zgodnie z podanym przez nauczyciela kierunkiem.