Nasza szkoła zdobyła grant w ramach programu English Teaching i od X 2012 ruszmy z promocją projektu. Projekt został zatytułowany „Speak English! [Camera!] Action!”  i będzie trwał od X 2012 - XII 2013. Jego sponsorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a  organizatorem jest Fundacja NIDA.  Chcąc stworzyć możliwości rozwoju naszym uczniom projekt założył wykorzystanie nowoczesnych technologii. Obecność kamery podczas zajęć jeszcze bardziej mobilizuje uczniów do pracy, a odgrywania ról stymuluje przyswajanie poznanych wyrażeń, fraz. W myśl chińskiego powiedzenia:     

„Powiedz mi, to zapomnę.

Pokaż mi, to może zapamiętam.

Zaangażuj mnie, to zrozumiem.”

 

         W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie dwóch grup wiekowych III-IV (Filia Przedborowa) i V-VI (SP Budzów) przygotowują scenki rodzajowe. Na zajęciach ćwiczymy wymowę, poznajemy nowe słownictwo, a wszystko po to aby lepiej poznać język angielski używany na co dzień.

         Z racji, że projekt zakłada zaangażowanie do programu także społeczności lokalnej to jej przedstawicielami w naszej edycji „English Teaching 2012, Budzów” jest młodzież gimnazjalna. Trzy razy w miesiącu młodzież uczestniczy w darmowych zajęciach Exam Practice. Zajęcia mają na celu przygotowanie młodzieży do egzaminu gimnazjalnego z języka  angielskiego. Podczas zajęć wykorzystujemy bazę dydaktyczną naszej szkoły w Przedborowej pracownię przyrodniczą i sprzęt komputerowy z projektu E-szkoła.

         Naszym partnerem w projekcie jest Gminna Biblioteka Publiczna w Stoszowicach. W ramach współpracy biblioteka realizuje ogólnopolski Program Fun English. Dzieci z całej gminy mają możliwość darmowego uczestnictwa w programie. Kurs Fun English jest przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej, tworzy sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim. Serdecznie  zapraszamy wszystkich zainteresowanych.                                                                                                                                                                                       Koordynator projektu Kamila Malinowska

 

           

           

 

 

 

ET- At the airport - na lotnisku

Język angielski na co dzień, tym razem nasi uczniowie klasy VI SP Budzów wcielili się w role podróżników i pracowników odprawy na lotnisku. Uczniowie przybrali nowe tożsamości i wybrali się w podróż za granicę. Potrafią określić cel podróży, miejsce i długość pobytu. :)

Wrzesień 2013

 

 

 

ET - At the post office - na poczcie

Słownictwo takie jak stamps, postcards, letters etc., nie jest już obce uczniom klas IV i V z filii Przedborowa. Uczniowie na zajęciach przygotowali pocztówki, wypisali je i zaadresowali do swoich przyjaciół. A na ostatnich zajęciach z cyklu odegrali scenkę na poczcie. Zadaniem każdego uczestnika projektu było kupienie znaczka i wysłanie pocztówki... . A piece of cake, jak mawiają Brytyjczycy (Bułka z masłem!!!!)

Październik 2013

 

 

 

Październik 2012

Ruszamy z zajęciami English Club w ramach projektu English Teaching

    Pierwszy klaps padł na planie naszego projektu "Speak English! [Camera!] Action!". W październiku młodsza grupa wiekowa, uczniowie III-IV filii Przedborowa nakręcili scenkę rozmowy telefonicznej. Uczniowie dzwonili do siebie nawzajem i proponowali wyjście do kina, na zakupy.

 

 

 

Grudzień 2012

English Club w ramach projektu English Teaching

At the grocer's - w sklepie spożywczym

 Trzeci mini-projekt uczniów ze szkoły w Przedborowej już ruszył. Tym razem wybieramy się na zakupy do sklepu spożywczego. Uczniowie będą wcielać się w rolę sprzedawców i klientów.

Pierwsze środki na zakup pomocy dydaktycznych książek i gier zostały już wykorzystane. :)

 

Styczeń 2013

W nowy rok z projektem English Teaching

At the doctor's - wizyta u lekarza

 Uczniowie poszerzyli swoje słownictwo w danej tematyce.  Obecność kamery nie jest już tak stresująca jak na początku projektu. Uczestnicy narzekali na ból gardła, gorączkę, ból zęba. A nasi szkoli piłkarze Tomek i Bartek nabawili się nawet kontuzji.

 

 

Luty 2013

To już nasz 5 mini-filmik w projekcie ET

"Weather Forecast - prognoza pogody

Obecność kamery nie jest już tak stresująca jak na początku projektu. W przygotowania do kręcenia filmików angażują się także rodzice uczniów, którzy ćwiczą mini-dialogi ze swoimi pociechami w domu.


 

Marzec 2013

Zajęcia projektowe ET i wizyta szkoły partnerskiej z Włodowic

Pod koniec miesiąca zaplanowana jest wizyta szkoły partnerskiej z Włodowic. Uczniowie tej szkoły pod kierunkiem anglisty, Pani Urszuli Biedy, przeprowadzą warsztaty filmowe "Kroniki Spiderwick" dla grupy English Club III-IV w Filii Przedborowa.

W tym miesiącu  dobiegają końca zajęcia Exam Practice dla gimnazjalistów. Trzymamy kciuki za naszych starszych kolegów na egzaminie.

Starsza grupa English Club z Budzowa nakręciła scenkę w sklepie spożywczym (At the grocer's). W warunkach szkolnych przygotowaliśmy mini sklepik, w których uczniowie odegrali rolę sprzedawców i klientów.
 

Kwiecień 2013

ET - 7 odcinek naszej zabawy z kamerą

In a hotel - wynajmujemy pokój w hotelu.

Jesteśmy już za półmetkiem naszych mini-filmików. Z miesiąca na miesiąc trema jest coraz mniejsza.Kręceniu scenek i przygotowaniu towarzyszy dużo śmiechu. Uczniowie wykorzystują swoje talenty aktorskie. Dają z siebie wszystko, są zaangażowane i chętnie wcielają się w nowe role. Tym razem w role turystów wynajmujących pokój w hotelu i recepcjonistów. Sami przygotowali ofertę dwóch hoteli.

Maj 2013

ET - Giving directions, czyli jak nie zgubić się w nowym miejscu...

To już ostatni filmik starszej grupy English Club z Budzowa w tym roku szkolnym. Tym razem powtarzaliśmy nazwy miejsc w mieście i zaimki miejsca. Uczestnicy zajęć stworzyli mapę miejscowości, po której poruszali się udzielając wskazówek jak dotrzeć do pożądanego miejsca.

Czerwiec 2013

Projekt ET Little Cooks

        W Filii Przedborowa najmłodsza grupa wiekowa poprowadziła swój własny program kulinarny. Ostatnia mini-scenka tego roku skupia się na powtórce słownictwa produktów żywnościowych i nauce kulinarnych czynności. Każdy z uczniów odegrał jeden z dwóch przygotowanych przez Nas przepisów, Fruit salad lub Toasties. Na koniec skonsumowaliśmy pyszne tosty i sałatkę owocową na deser. Mmmm ....

Kolejna wizyta szkoły partnerskiej :)

        11 czerwca po raz kolejny odwiedzili nas nasi projektowi przyjaciele ze SP z Włodowic. Uczniowie wraz z p. Ulą, anglistką, przygotowali zajęcia filmowe "Nim's Island" dla naszych uczniów z English Club z Budzowa.

Nocne Marki 2013

        Ostatnim z działań projektu w tym roku był także Dzień Języka Angielskiego, w ramach corocznej imprezy Nocne Marki 2013. W Filii Przedborowa impreza odbyła się 7/8 czerwca, a SP Budzów 14/15 czerwca. Uczniowie obu placówek tworzyli plakaty o Wielkiej Brytanii. Poznali symbole charakteryzujące kulturę danej części Wielkiej Brytanii, poszerzyli swój zasób słownictwa. 

Master Chef - ostatni klaps na planie naszego projektu ET

To już ostatni z naszych filmików. Tym razem nasi uczniowie kl. VI SP Budzów odegrali scenkę na planie programu Master Chef, ich zadaniem było zaprezentować przepis na sałatkę grecką. Po ciężkiej pracy na planie przyszedł czas na smaczną konsumpcję. Yummy.... :)

                                                                       Listopad 2013

That's the end! - I to już koniec!

        Projekt ET edycja 2012 "Speak English! [Camera!] Action!" w naszej szkole dobiegł końca. 20 grudnia 2013 w filii Przedborowa odbyło się uroczyste zakończenie projektu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: rodzice, dyrekcja i pan wójt.

        Uczestnicy projektu wraz z panią Katarzyną Oleksy i Kamilą Kałamarz wystawili przedstawienie na podstawie opowieści Charles'a Dickensa pt. "Christmas Carol". Dodatkową atrakcją przedstawienia była projekcja filmiku z zajęć pt. "English Club Video Diary". Filmik ten składał się z 12 mini-scenek z życia codziennego. Uczniowie podczas trwania projektu uczyli się składać zamówienia w restauracji, robili zakupy, wysyłali pocztówki na poczcie, meldowali się w hotelu itp. Naszej nauce i nagrywaniu filmików towarzyszyło dużo śmiechu, dobrze bawiliśmy się ucząc.

Każdy z uczniów na zakończenie projektu otrzymał nagrodę w postaci słownika, certyfikat uczestnictwa i kopię filmiku ze swoim udziałem. Planujemy starać się o grant w nowej edycji English Teaching Activities 2014/2015.

Koordynator projektu: Kamila Kałamarz

Grudzień 2013