W okresie od 18 października 2013 r. do 28 lutego 2015r. Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią  w Przedborowej, ul. H. Pobożnego 1 Budzów uczestniczyć będzie w realizacji projektu systemowego „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

Do realizacji projektu powołany został zespół zadaniowy 6RUN (Rodzie, Uczniowie, Nauczyciele),  w skład którego weszli : Dyrektor Szkoły Irena Pachnicz, Nauczyciel wybrany przez Radę Pedagogiczną: Pani Katarzyna Oleksy, Rodzice wskazani przez Radę Rodziców: Pan Piotr Kazieńko i Pan Krzysztof Waliczek oraz Uczniowie wybrani przez Samorząd Uczniowski: Amelia Niżniowska i Seweryn Waliczek.

Szkolny Program Aktywnej Wspolpracy - Szkoła w Budzowie [PDF]

"Szkoła współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy"

„Szkoła Współpracy” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. To nowatorskie przedsięwzięcie, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Przedborowej przystąpiły do Projektu "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły", którego realizację zaplanowano od lutego 2014 r. do czerwca 2016 r.

W programie biorą udział rodzice, uczniowie nauczyciele i dyrekcja Szkoły.

W naszej szkole odbyły się już dwukrotnie warsztaty podczas których uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami własnoręcznie zdobili bombki. Dużą atrakcją okazało się malowanie i ozdabianie pierniczków. Popularnością wśród dzieci cieszyły się wyroby z masy solnej . Pięknie ozdobione i zapakowane produkty przeznaczone były na sprzedaż podczas Kiermaszu Sowiogórskiego.

Wspólne malowanie świątecznych ozdób:

listopad 2015

IMG_1901.JPG

IMG_1879.JPG

IMG_1871.JPG

Na oryginalny pomysł mający na celu zintegrować środowisko szkolne wpadli uczniowie naszej szkoły. Wspólnie z nauczycielami i rodzicami zorganizowali sztafetę „Mamo, tato nie pal” zachęcającą do wzmożonej aktywności fizycznej i promocji zdrowego stylu życia. Uczestnicy spotkania otrzymali czekoladowe medale za dostarczenie sobie i innym wiele emocji i przyjemnych wrażeń.

Prezentacja nośników muzyki - "Od edisona do smartfona"

PIC_0218.JPG

PIC_0221.JPG